Portal Mrooczlandia[ Magia ] : [ Dział Publikacje Portalu Mrooczlandia]

Znaczenia Płomienia Świecy i jego Interpretacje

autor: Carlos Montenegro

Język Świec
Kiedy zaczniesz pracę z świecami, odkryjesz iż posiadają one swój własny, wyjątkowy język. Język świec jest wyrażany poprzez:
- taniec płomienia
- podmuch dymu
- trzask płonącej świecy i pękanie płonącego wosku.

W celu skutecznego zrozumienia jak postępuje twoja magiczna praca, będziesz porozumiewał się nie tylko z swą własną podświadomością, lecz także z żywiołakami Ognia.

Żadne dwie świece nigdy nie płoną w ten sam sposób kiedy są zapalone, nawet jeśli są własnoręcznie wykonane i wiadomo iż w procesie ich tworzenia wszystkie rzeczy były takie same. Mimo że nie będąc dedykowana, każda świeca ma wyjątkowe cechy które czynią ją niepowtarzalną wobec innych w tym samym procesie odlewania świec.

Kiedy jest dedykowana i zapalona, każda świeca przedstawia swą własną unikalną osobowość (ukształtowaną zgodnie z twym pragnieniem) która porozumiewa się poprzez mały Żywiolak Ognia lub Salamandrę zamieszkującą płomień.

Komunikacja z tobą będzie bardzo nieznacznie różnić się od świecy do świecy, zależąc od zadania przypisanego świecy i tego jak dobrze dostosowałeś swe zamiary.

Kiedy twoja świeca płonie, uwolnij swój umysł i skup się na świecy. Patrz jak dym powstaje i płomień tańczy, wsłuchując się w dźwięk jaki to czyni. Dym może powstawać i snuć się ku Wschodowi lub powiewać ku Południu, płomień może lśnić lub słabnąć, a dźwięki mogą być trzeszczeniem.

Zapytaj się samego siebie jak owe działanie odnosi się do Magii którą dokonujesz. Odpowiedź którą dostaniesz jest często zaskakująca i odkrywcza odnośnie prawdziwej natury twych pragnień. Nie bądź zaskoczony jeśli nieoświecone cechy języka twych świec dla miriad "logicznych" wyjaśnień dotyczyć będą sposobu odlewania świecy, składu chemicznego, warunków atmosferycznych itp.

Kiedy są wyniki są już uzyskane i głowa jest przepełniona przerażeniem, po prostu pamiętaj iż "Cała Magia jest Pozornym Zbiorem Zadziwiających Zbiegów Okoliczności dla Nieoświeconych."

Tańczący Płomień
Wkrótce uświadomisz sobie iż płomień świecy będzie często falował, pochylał się i podskakiwał niezależnie od tego jak starannie osłonisz go przed powiewami wiatru.

Jest to zwane tańcem płomienia, jednym z sposobów w jaki świece porozumiewają sie z tobą. Taniec posiada swe znaczenie i raz zrozumiany, może pomóc ci określić jak postępuje twoja Magia.

Silny Płomień
Wskazuje to iż moc i energia kroczą zgodnie z twym życzeniem aby je ukazać. Jest to bardzo dobry znak. Kiedy jest używana świeca o kształcie jakiejś osoby, silny płomień ogólnie wskazuje na to iż osoba przedstawiana przez ową świecę wygrywa lub jest zdenerwowana tudzież posiada władzę nad inną osobą. Kiedy są używane dwie świece o kształcie jakiś osób, wyższy i silniejszy płomień świecy przedstawia władzę jednej osoby nad drugą.

Słaby Płomień
Może to wskazywać iż masz naprzeciw siebie silne przeciwności i musisz ponawiać swą Magię kilka razy w celu przezwyciężenia mocy z którą walczysz. Słaby płomień może także wskazywać, w przypadku świec o kształcie jakiś osób, iż dana osoba przegrywa bitwę, traci swe argumenty, kłótnię, itd. przeciwko innej. Słaby płomień zazwyczaj oznacza iż minąłeś się z swym celem. Zacznij ponownie od początku i bądź bardziej ostrożny w dobieraniu swych zamiarów do rytuału.

Skaczący Płomień
Przykuwa uwagę. Może wskazywać. Może wskazywać zarówno gwałtowne emocje wraz z wybuchami energii, zależnie od świecy jaka została użyta i jej zamierzonego celu. Kiedy dwie świece o kształcie osób są używane, skaczący płomień zazwyczaj oznacza iż ma miejsce energetyczna lub zagorzała dyskusja lub kłótnia.

Kierunek Płomienia
Płomień kierujący się ku Północy: Coś fizycznego się przejawia. Może to trwać dłuższy okres czasu.
Płomień kierujący się ku Wschodowi: Coś umysłowego się przejawia. Nowe Idee, intuicje.
Płomień kierujący się ku Południu: Dzieje się coś co ma agresywną naturę, gorąca, wrząca sytuacja.
Płomień kierujący się ku Zachodowi: Przejawia się coś emocjonalnego. Dobra oznaka sukcesu.

Dym świecy:
Poniższe ogólne reguły stosuje się kiedy rozpatrujemy kierunek który przyjmuje dym świecy:

Północ: Musisz się napracować aby zdobyć to co pragniesz. Sukces nie będzie ani łatwy ani szybki. Cierpliwość jest tutaj kluczem. W przypadku zdrowia, może to oznaczać pogorszenie się stanu. Spójrz na inne znaki aby uzyskać więcej informacji.
Wschód: Sukces przybędzie poprzez namysł i strategię. Starannie przyjrzyj się całej sytuacji. Cierpliwość jest tutaj kluczem.
Południe: Sukces przybędzie gwałtownie na twe życzenie. W sprawach zw. z zdrowiem, wyzdrowienie jest trwałe.
Zachód: Kiedy dym świecy pochyla się ku Zachodowi, to wyniki Magii są zbyt emocjonalne. Cofnij się wstecz, zbyt zaangażowałeś się. Spójrz na całą sytuację z innego punktu widzenia aby oczyścić umysł. Następnie przemyśl ponownie cały problem. Czy jest coś co przeoczyłeś ?

Przemawiająca Świeca
Trzask płonącej świecy oznacza komunikację na pewnym poziomie. To jaki będzie to poziom, zależeć będzie od rodzaju magii jaką dokonujesz. Trzask płonącej świecy jest najczęściej słyszany kiedy używasz świecy w kształcie jakiś osób i trzask świecy może oznaczać to co jest mówione i przez kogo.
Miękki, rzadki trzask: wskazuje przyjazną rozmowę i czasami czyste myśli.
Łagodny, częsty trzask: ktoś na stanowisku wydaje rozkazy lub zalecenia.
Silny, częsty trzask: oznacza kłótnię, spór lub głośne niezadowolenie.

Pamiętaj, język świecy jest ważny. Kierunek płomienia, wędrowanie dymu i słyszalny trzask - to wszystko rodzaje komunikacji do wróżenia odnośnie przeszłości, teraźniejszości i odnośnie przyszłych wydarzeń. Przywiązuj do tego uwagę i ucz się języka świecy tak abyś mógł lepiej zrozumieć działanie swej magii. Kiedy szukasz podpowiedzi w języku świec, zawsze używaj swych zwykłych zmysłów. Pamiętaj iż każda magiczna praca jest inna, zaś każda świeca jest wyjątkowa. Połącz świadomość tego z podświadomą interpretacją znaków i podpowiedzi a odkryjesz iż twe interpretacje różnią się od innych, dokonywanych w podobnych okolicznościach. Eksperymentuj aby odkryć co jest właściwe dla ciebie.

CO JEŚLI ŚWIECA WYPALI SIĘ POZOSTAWIAJĄC POŁOWĘ LAMPIONU ZAKOPCONĄ ?
Odnośnie tego są dwa znaczenia:
Pierwsze, jeśli świeca oznacza dobrobyt, ochronę lub jest świecą szczęścia, to wszelakie przeszkody zostały odesłane i świeca to wykryła.
Drugie, jeśli świeca była używana aby komuś zaszkodzić lub zawładnąć poszczególną inną osobą, duch owej osoby został zaalarmowany i odwrócił czar. Będzie niemalże niemożliwe aby rozpocząć inną pracę magiczną dowolnego rodzaju natychmiast kiedy poszczególna osoba o tym wie i jest chroniona.

CO JEŚLI ŚWIECA PŁONIE JEDYNIE Z JEDNEJ STRONY ?
Oznacza to iż czar działa jedynie z połową swej skuteczności. Może to także oznaczać iż został użyty zły rodzaj świecy lub namaszczenia świecy.

CO JEŚLI SZKŁO PĘKA ?
Jeśli świeca została użyta do osobistej ochrony, może to oznaczać iż świeca złamała przeciwności otoczenia. Może to także oznaczać wiedźmiarstwo lub obecność utajonych wrogów. Jeśli świeca była użyta w celu zdobycia władzy nad jakąś osobą, oznacza to iż ochrona danej osoby została przełamana.

CO JEŚLI PŁOMIEŃ ŚWIECY TRZESZCZY ?
Jeśli płomień świecy wydaje trzeszczący dźwięk, zaś świeca służy własnej ochronie, oznacza to iż ktoś mówi o tobie i ma złe zamiary skierowane przeciwko tobie. Jeśli świeca jest używana aby zaszkodzić jakiejś osobie, oznacza to iż owa osoba myśli o tobie.

CO JEŚLI ŚWIECA POSIADA WIĘCEJ NIŻ JEDEN PŁOMIEŃ ?
Środek lub główny płomień oznacza ciebie. Jeśli świeca jest używana w celu samoobrony, oznacza to iż każdy inny płomień poza środkowym przedstawia jakiegoś wroga. Jeśli świeca jest używana w celu zyskania władzy nad inną osobą, oznacza to iż owej osobie pomagają i wspierają inne osoby.

CO JEŚLI ŚWIECA MIGOCZE ?
Kiedy świeca migocze, oznacza to obecność duchów.

CO JEŚLI CAŁA GÓRA ŚWIECY WRAZ Z KNOTEM PŁONIE ?
Jeśli cały czubek świecy płonie ogniem, oznacza to iż czar został przezwyciężony przez duchy ochronne, lecz bardziej niż możliwe jest to iż czar będzie skuteczny.

CO JEŚLI PŁOMIEŃ ŚWIECY ZGAŚNIE W TRAKCIE RZUCANIA CZARU ?
Jeśli rzucany był czar w celu samoobrony, oznacza to iż w czasie kiedy ty dokonywałeś czaru, wiedźmia podążyła twym tropem i twe duchy są niezdolne do zwalczenia wiedźmy. Jeśli czar był skierowany przeciwko innej osobie, to jej duchy zdołały przezwyciężyć atak i ostrzegły daną osobę. Musi zostać dokonany inny rodzaj czaru.

CZY ŚWIECA MOŻE ZOSTAĆ ZGASZONA I ZAPALONA PONOWNIE PÓŹNIEJ ?.
Jeśli świeca używana jest aby przynieść dobrobyt lub sukces poszczególnej osobie może zostać zgaszona nim zupełnie się wypali. Jeśli świeca jesty używana aby zdobyć nad kimś władzę lub komuś zaszkodzić, to płomień świecy nigdy nie może zostać wygaszony ponieważ czar nie zadziała. W tym przypadku, duchy ochronne innej osoby będą miały czas na przygotowanie się i odbicie czaru z powrotem do ciebie.

JAK MOGĘ ZGASIĆ PŁOMIEŃ ŚWIECY ?
Świece mogą być zgaszone poprzez położenie jakiejś płytki na czubku świecy, tym samym pozwalając płomieniowi zgasnąć w naturalny sposób. Płomienie świec mogą być także zgaszone przy użyciu gasika do świec. Uwaga: Świeca magiczna lub duchowej medytacji nigdy nie powinna być zdmuchiwana.

CO JEŚLI ZGASZĘ ŚWIECĘ I ONA PÓŹNIEJ SAMA ZAPALI SIĘ PONOWNIE ?
Oznacza to iż twoje duchy ochronne nie chcą abyś zgasił świecę ponieważ wykryły coś dobrego lub złego dla ciebie. W każdym razie, jeśli świeca jest zgaszona, to nie mogą ci skutecznie towarzyszyć i cię wspierać.

CO JEŚLI SIEDMIODNIOWA ŚWIECA WYPALI SIĘ PRZED UPŁYWEM SIEDMIU DNI ?
Jeśli jakaś SiedmioDniowa świeca wypali się przed upływem siedmiu dni, oznacza to iż czar działa szybko i kolejna świeca musi zostać natychmiast zapalona. W przypadku czaru na dobrobyt, oznacza to pieniądze. W przypadku czaru odbijającego, oznacza to iż wokoło ciebie jest mnóstwo przeciwności. W przypadku czaru który ma zaszkodzić, oznacza to iż duch danej osoby walczył, lecz czar wkrótce okaże się skuteczny.

CO MOŻE SPRAWIĆ IŻ CZARY Z UŻYCIEM ŚWIECY BĘDĄ BARDZIEJ SKUTECZNE ?
Użycie stosownego kadzidełka, namaszczenia lub kąpieli ziołowej są dobrymi sposobami na wzmocnienie magiczne czaru świecy.Powrót do działu Publikacje
ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©