Portal Mrooczlandia[ Magia : ] [ Runy, Bindruny i Magia Runiczna ]

Symbole runiczne w magii (Magia Runiczna)

 • Bidruny
  Przykładowa bidrunaPrzykładowa bidrunaPrzykładowa bidrunaPrzykładowa bidruna

  Bidrunami nazywamy kilka run połączonych w jeden symbol/znak czasami mylony z sigilami.

  Zasady tworzenia bidrun są takie same jak przy wykonywaniu symboli runicznych - mogą być słowem, imieniem lub nazwą bytów wyższych.
  Runy użyte w bidrunach mogą mieć zmienione ułożenie przestrzenne (odwrócone, odbicie lustrzane) lecz powinny być wyważone i harmoniczne.

  Bidrunę można zawsze stworzyć na kilka sposobów.
  Konstruując bidrunę można ją "uziemiać" - czyli łączyć dwa dolne końce poziomą linią by wzmocnić siłę oddziaływania symbolu runicznego i dodać jej materialności.
  "Uziemiania" nie stosuje się w przypadku bidrun 'stojących' na jednej nodze / podstawie, tzn. posiadających jedną główną linię pionową osi.
  Należy uważać by liczba run w bidrunie nie przekraczała pięciu symboli, i by każdy użyty symbol runiczny zachował swą czytelność/inwidualność - by nie 'gubiły się' w zbyt zawiłym symbolu.

  Symbol powinien być wyważony i harmoniczny - to podstawowy wymóg wobec bidrun. Nie musi być symetryczny, chociaż wiele bidrun właśnie tym się wyróżnia. Nieważne w którą stronę skierowane są symbole runiczne oraz sposób ich ułożenia i rozkładu.
  Pamiętać także trzeba, iż łącząc się jedne z drugimi tworzą nowe, tzn. zamaskowane/ukryte runy.
  Powstają one w wyniku połączenia poprzednich symboli runicznych i należy uważać, by nie naruszyły harmonii twej bidruny.

 • Zaklęcia runiczne

  Słowa spotykane w różnych magicznych napisach wywodzą się prawdopodobnie początkowo z zestawień runicznych symboli/run sporządzonych w celach magicznych, które wraz z upływem czasu nabrały znaczenia szczególnie ważnych słów. Z powodu dość umownego przypisywania im znaczeń, stwarzają teren do badań i rozmyślań.
  Zaklęć runicznych używano przede wszystkim na broni i ozdobach, nanosząc je najczęściej metodą grawerowania lub żłobienia.

 • Galdry
  Przykładowy Galdr

  Galdry to nazwa znaków runicznych zamkniętych w kole. Mogą nimi być zarówno runy, znaki wiedźm jak też i innego rodzaju znaki i symbole runiczne.
  Galdr może być po prostu znak/symbol wpisany w koło, a także posiadający symetrię promienia.
  Koło symbolizuje w galdrach więź z otaczającym wszechświatem - mikrokosmosem (światem duchowym) i makrokosmosem (światem materialnym).

 • Znaki wiedźm

  Nazwa wywodzi się z języka niemieckiego - Hexezeichen - oznaczające Znaki wiedźm - gdyż tworzenie ich było głównym zajęciem kobiet uprawiających wiedźmiarstwo (współcześnie - wicca).
  W odróżnieniu od bidrun (w których najważniejsze są zwartość i równowaga optyczna symbolu), znak wiedźm skupia się na estetyce - tzn. artystyczności symbolu, co powoduje wzrost magicznej siły symbolu.
  Najbardziej widocze jest to poprzez stylizowanie symboli - wręcz przekształcanie sztywnych lini symboli runicznych w łagodne linie przypominające symbole roślinne lub zakrzywione, falujące znaki.

 • Runy teutońskie łączone

  Ta technika wykonywania symboli opiera się na wykorzystaniu dwóch głównych run przynoszących szczęście jako podstawy symbolu.

 • Palindromy

  Palindromami nazywamy runiczne napisy identycznie brzmiące odczytywane normalnie jak i wspak. Uważano jes za związane z światem umarłych, gdyż najczęściej występują na kamieniach nagrobnych czasami od ich wewnętrznej strony. Ich zastosowanie, było podobne jak rozsypywanie wokół grobu świeżo zmarłych, ziaren maku, piasku lub bobu - by przeszkodzić duchom umarłych powrót do świata żywych poprzez wabienie ich w pułapkę polegająca na tym iż odczytując koniec palindromu odczytuje się zarazem jego początek co powtarza się raz po raz - zupełnie jak w pułapce luster.
  Tworząc palindromy nie powinno się powtarzać jednej i tej samej runy w jednym skrypcie/napisie runicznym więcej niż trzy razy.
Powrót do działu Runy, Bindruny i Magia Runiczna

ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©