Portal Mrooczlandia[ Tarot : ] [ Obrazkowy podręcznik Tarota ]

§3: Wnioski odnośnie Kart Atutowych (Kluczy Większych)

Nie było żadnej próby w wcześniejszym zestawieniu tabulowym aby ukazać symbolizm w tym co jest zwane trzema światami - Boskim, Makrokosmosie i Mikrokosmosie. Potrzebny byłby pokaźny tom aby mógł objąć rozwinięcia tego rodzaju. Wziąłem karty na wyższej płaszczyźnie ich bardziej bezpośredniego znaczenia dla człowieka, który - w życiu materialnym - jest poszukiwaczem wiecznych rzeczy. Autor "Podręcznika Kartomancji" rozważył je pod trzema tytułami:
Świat Opatrzności Ludzkiej, który nie różni się od wróżenia w jego bardziej poważnej stronie;
Świat Zgody, będący życiem w religijnej pobożności;
oraz Świat Osiągnięć, który jest tym co "posuwa rozwój duszy do przodu w trakcie jej poszukiwań."

Przytacza on także potrójny proces zasięgania porady Kart, zgodnie z owymi podziałami, do których czytelnik jest odsyłany. Nie przytoczę takiej procedury do zaoferowania, ponieważ uważam iż więcej może zostać uzyskane poprzez poszczególne odbicia na każdej z Kart Atutowych. Nie przyjąłem także zachowanego przypisywania kartom liter alfabetu hebrajskiego - po pierwsze dlatego iż nie służy to żadnemu celowi w podstawowym podręczniku; po drugie ponieważ niemalże każde przypisanie jest błędne. Ostatecznie, nie próbowałem poprawić pozycji kart w ich związku z sobą nawzajem; tak więc Zero ukazuje się tutaj po numerze 20, lecz zadbałem o to aby numer Świata lub Wszechświata nie był inny niż 21. Gdziekolwiek ono powinno zostać ustawione, Zero jest nienumerowaną kartą.

W podsumowaniu odnośnie tej części, przytoczę dalsze wskazówki odnośnie Głupca, który jest najbardziej przemawia z wszystkich symboli. Oznacza on drogę na zewnątrz, stan pierwszej emanacji, łaskę i bierność ducha. Jego sakwa jest zapisana niewyraźnymi znakami, aby ukazać iż wiele podświadomych wspomnień jest przechowywanych w duszy.


Poprzednia | Następna


Powrót do działu Tarot - Obrazkowy podręcznik Tarota

ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©