Portal Mrooczlandia


TA STRONA UŻYWA COOKIE

Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Misja Portalu Mrooczlandia

Mrooczlandia... to słowo które jeszcze 10 lat temu było znane jedynie kilku osobom... stronka powstała poprzez ewolucję z prywatnej strony Mrooczek262 na serwerze darmowych stron w serwisie interia.pl, w czasach no właśnie... początki koncepcji strony wywodzą się z czasów "dinozaurów sieciowych" (późne lata 90te XX wieku kiedy dominowały anglojęzyczne wyszukiwarki sieciowe a internet... był domeną raczej kafejek) - czasy Windows 9X itp "prekambr" sieciowy :] Wirtualna Polska dopiero powstała w bólach, polską siecią władał gość od konfliktu z którym to wszystko się zaczęło... Klusex, twórca Czary-Mary.pl i jego strona która była stosunkowo największą wówczas składnicą wiedzy ezoterycznej...
Tak... Czasy IE i początki wprowadzania się internetu pod strzechy, wstęp do epoki Dzieci Neostrady.

Początkiem Mrooczlandi był konflikt, konflikt ideowy z Klusexem o to jak ma wyglądać magia w polsce - czy ma być przesiąknięta magicznymi audiotele, propagować lewą ścieżkę czy też coś innego. I od tego właśnie tak naprawdę datuje się historię portalu. Nowe spojrzenie na przyszłość i wyzwania stojące przed magią, odmienne od komerchy (czyt: audiotele, sklepy itp kasa za magię) i stawiające przede wszystkim na otwarte rozwiązania nie wysuwające na przód komercyjnego aspektu.

Powstała prywatna strona... Mrooczek262 i no właśnie... kraina alternatywnego spojrzenia na magię - Mroocz-landia (Mroczna kraina) - http://mrooczek262.w.interia.pl/ założona około no cóż... brak dokładnych danych bo nikt nie spisuje daty założenia swojej strony... ale szacując z dokładnością +- 2 lat, można rzec iż około 1999-2000 roku.

Po około 3 latach prowadzenia strony jako prywatnej, nastąpił kolejny krok - Mrooczlandia.com - to co widzicie obecnie, rozwinięcie krainy Mrooczka262 (czyt: Mruczka, dwa oo pochodzą z czasów dawnego prototypu logo w którym podwójne oo było oczami kota, zaś całokształt logo nawiązywał do leżącego za nazwą kota wpatrującego się poprzez logo).

Minął rok, znikło już prawie zupełnie używanie HTML na stronie, powstała nowa koncepcja, początkowo mętna i niejasna, kociołek i inne nie-magiczne sprawy, romans z komercją (która upadła z prostej przyczyny - nie było chętnych nawet na futharki i różdżki po 1pln a podatki płacić trzeba) i strona zaczęła się coraz to bardziej rozwijać.

Nowe koncepcje, nieprzespane noce w trakcie wdrożeń aż wreszcie odlana strugami potu forma ostygła w kształcie który widzicie obecnie...

Misja... Cel istnienia, motto założycielskie i kierunek w którym idziemy...
No cóż... Nie wiem co by tu napisać.
Magia dla każdego ? Możliwe, lecz ludzie są leniwi...
Zrób to sam ? Poniekąd, ale bez zbyt pracochłonnych ponieważ ludzie zawsze wolą iść na łatwiznę...
Magia za darmo ? Za bardzo pachnie komercją...
Ściemnianie o tytułach, pozach, dozach itp kreowanie się na coś modnego byle by być nadal trendy itp plastikowe lizusostwo ? Nie... wolimy być sobą...
Na przekór trendom i modzie własną ścieżką kroczyć i własne szlaki swymi wyborami torować na nowo...

Raczej coś zupełnie spoza palety wyboru, alternatywne spojrzenie na magię - nie poprzez pryzmat och-achów itp eufemizmów, raczej dosyć sceptycznie...
Jesteśmy kim jesteśmy, wolni i niezależni, alternatywni...

Magia... nasza magia to nasze życie, nasze sny, nasza codzienność i nasze czyny.
Magia serwisówki, magia gotowania zupy albo codziennego przekładania po kilka stron niczym dawni kopiści pracując nad zachowaniem wiedzy dla potomnych.
O ile dla ludzi liczy się albo władza albo dochody to my stosujemy stary prosty system, Portal by zrekompensować sobie koszty prowadzenia witryny (które są nie ukrywajmy niezbyt małe bo robocizna i podtrzymanie techniczne) zarabia na reklamach - czyli z wolnych datków - nazwijmy to wprost: jałmużnę (w sensie kto chce ten wesprze ale nie ma oczekiwania pt. chcesz czytać ? wyślij SMS itp, więc swobodne datki). Z dochodów odprowadzamy zarówno podatki jak też i staramy się odprowadzać zwyczajową dziesięcinę (do 10% dochodów z reklam co miesiąc idzie na cele charytatywne; przy czym aby owa pomoc nie rozpłynęła się w tłumie, stosujemy taktykę Jeden-Trzy [jeden portal wspiera trzy losowo wybrane osoby - tylko tak wg. nas jest najskuteczniej a jednocześnie niezbyt wybiórczo odpłacać się za to co zyskujemy).

Poza dziesięciną zwyczajową prowadzone są od czasu do czasu akcje wsparcia o którym praktycznie nikt się nie dowiaduje, nazwijmy to sieciowy specnaz, czy to wsparcie reklamowaniem czy też inna forma cichego wsparcia, tak iż co prawda widać efekty ale nie ma śladu kto i jak to zrobił. Sieciowy specnaz marketingu w dużym skrócie :)

Taka jest właśnie nasza rola, tak ją właśnie postrzegamy, na stronę może wejść każdy, i nie tylko może przeczytać książki które nie miałyby szans pojawić się w komercyjnym obiegu (dział Publikacje i liczne przekłady dokonane przez Portal) lecz też może zarazić sie naszą ideą "magii użytecznej" (nie tej z filmów i baśni, ale tej przyziemnej - kursy i jednoczesne staranie aby wnieść do świata więcej niż się z niego czerpie).

Czy to właśnie ostateczna forma strony ? Nie, chyba raczej nie. Strona ciągle ewoluuje, trwa ciągła walka z tym aby nie dać się lenistwu, nie spocząć na laurach, i ciągle co jakiś czas, co przysłowiowy miesiąc zamieścić na naszych stronach coś nowego, tak aby powiększać darmowe zasoby wiedzy okultystycznej w Polsce.
Od jakiegoś czasu z uwagi na odczuwalne ograniczenia ilości odbiorców postanowiliśmy wyjść na międzynarodowe łącza poprzez Sieć Magicznych Zasobów (magical-resources.net) i tutaj tkwi ogromna możliwość rozwoju, rozkwitu i dalszego wysypu 1001 pomysłów.

Alternatywa... Tak właśnie chyba o to chodziło: zamiast reklam audiotele widnieją reklamy charytatywne, zamiast "wyślij SMS aby przeczytać dalszą część artykułu" swobodny dostęp do treści. Coś wnieść, wnieść więcej niż się dostało na początek...

Można o nas powiedzieć wiele rzeczy, zarówno przyjemnych jak i nieprzyjemnych, nie patrzymy na to aż tak bardzo by się kierować zasadami PR i marketingu w naszych codziennych działaniach. Założenie i misja jest prosta: alternatywa wobec komercji, wolna magia z pewną dozą przekuwania magii tekstu na magię czynów poprzez wspieranie chatytatywnych.

Jedno jest pewne: tak... jesteśmy niereformowalnymi antykami pachnącymi staroświeckością, ale właśnie to, odrzucenie modernistycznych zachwytów nowymi nurtami czyni nas poniekąd żywi zabytkami które warto odwiedzać...
Wrednymi, Upartymi, Technokratycznymi Indygo - jak nas czasami nazywają :)

Ludzi i strony ocenia się nie po wygladzie czy biegłość w PR / Marketingu...
Ocenia się ich po tym co wnieśli do świata, czy wzięli więcej niż dali czy też odwrotnie...

Tak więc... Witajcie w Mrokach Mrooczlandi...
Niech Mrok Alternatywnej Magi będzie z wami :)
ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©