Portal Mrooczlandia[ Magia ] : [ Dział Publikacje Portalu Mrooczlandia]

Zagrożenia w Magii

autor: Goldtrend

Wiele z "zagrożeń" magii jest poniekąd przesadą, będąc wniesione po części wskutek ignorancji. Jest tutaj także silny lęk przed diabłami, demonami i ciemnymi mocami promowany przez silne podłoże chrześcijańskie i filmy z gatunku horrorów.

Mam ubaw z pewnej wypowiedzi w innej grupie dyskusyjnej o magu który został oszukany i dotarł poza krawędź Kręgu Salomona po czym spłonął na popiół. Autor wypowiedzi rzekł iż "była to historia o której usłyszał". Jest to najbardziej prawdziwa z wielu bardzo przerażających histori. Są to pogłoski i plotki bez żadnego prawdziwego źródła.

Mówiąc to, iż są tutaj pewne zagrożenia, zawsze mówię ludziom, szczególnie świeżo rozpoczynającym praktykantom kilka słów ostrzeżenia. Lepszy jest lekki nadmiar ostrożności niż brak należytej ostrożności.

Istnieją pewne niebezpieczeństwa, które dostrzegam. W przywołaniach goetyckich, działasz z duchami które działają poprzez ludzi i ich najniższe instynkty. Jeśli nie jesteś stosownie przygotowany i skupiony to owe duchy wpłyną oraz będą oddziaływać na twoje procesy myślowe a także też twoje codzienne życie. Jeśli nie próbujesz dokonać tego celowo, to nie będzie ogólnie zbyt dobre. Staniesz się obsesyjny w kwestiach pewnych mrocznych aspektów swej osobowości i często nie uświadomisz sobie iż to się stało. Niektórzy ludzie mogą nazywać to opętanie, lecz tak naprawdę nie jest to trafne określenie. Nie jesteś zmuszany do działań wbrew swej własnej woli. O wiele bardziej jest czymś na wzór wpływu złego towarzystwa z którym się zadajesz.

Na tej samej zasadzie znaki sygili które zostały użyte, jeśli nie obchodzi się z nimi ostrożnie, mogą wywierać wpływ z strony ducha związanego z sygilem. Wiele magicznych działań zawiera ładowanie sygili aby przyciągnąć ducha by ów dokonał swych zadań. Bądź ostrożny, nie zostawiaj ich leżących bezładnie na stole kuchennym. Są one niczym magiczne narzędzia i powinny się z nimi ostrożnie obchodzić.

Niektóre z duchów lub demonów opisanych w Goecji zwiodą cię jeśli nie będziesz stosownie zamknięty w trójkącie lub związany w pewien sposób (tak, są tutaj inne sposoby aby to zrobić). Jeśli pamięć mnie nie myli, miałeś pierwotnie pewne problemy związane z przywołaniem bytu zwanego Phenex jakiś czas temu. Ich zwodzenie może być subtelne, niczym mówienie połowy prawdy lub dawanie dosłownych odpowiedzi na źle sformułowane pytania, lub wręcz przebiegłe i otwarcie kłamliwe, jak mówienie tobie prawdy po kilku przywołaniach. Zaczniesz im ufać, a one cię wtedy celowo zwiodą i oszukają.

Będą one czasami próbowały cię oszukać poza twoim kręgiem. Nie znikniesz w blasku światła lub też nie rozstaniesz rozszarpany ich kłami. Jesteś poza swą strefą bezpieczeństwa (kręgu) i duchy mogą łatwiej wpływać na ciebie oraz twoje myśli. Czasami, jeśli jakiś duch jest zdolny wywierać na tobie swój wpływ, skończysz w stanie depresji który może trwać przez kilka dni lub nawet tygodni, lub zrobisz rzeczy o których zrobieniu normalnie nawet byś nie pomyślał.

Musisz być pewny iż twoje pole robocze jest odpowiednio przygotowany a duch jest odpowiednio zamknięty. Miałem złe doświadczenie, kiedy mój pies pokrył się krostami i zdechł z powodu przywołania bytu zwanego Marbas. Marbas lubi być trudny i sprawiać problemy, lecz jest użyteczny w sprawach związanych z problemami zdrowotnymi. Przywołałem go aby pomógł komuś innemu z pewną infekcją która nie leczy się prawidłowo. Spieszyłem się i nie oczyściłem dokładnie mego miejsca pracy. Mój pies przechodził linienie i jakieś jego włosy wylądowały w trójkącie. W skrócie, Marbas wyleczył infekcję w sprawie której go przywołałem. Lecz zarazem też przeniósł ją na mego psa. Byłem zbyt nieostrożny.

Czasami, zawierasz jakąś umowę z demonem w celu dokonania specjalnego przywołania lub wyników (nie mówię tutaj o sprzedawaniu duszy). Zawsze dopilnuj swego zakończenia umowy. Jeśli nie, to w najlepszym wypadku, twoje przywołanie zakończy się porażką. W najgorszym wypadku, twoje życie zacznie się źle toczyć przez jakiś czas, jako pewnego rodzaju kara. Nikt nie lubi dłużników. Duchy z Goecji mogą utrudnić ci życie. Jeśli nie zamierzasz wypełnić swej strony umowy, NIE ZAWIERAJ JEJ.

Zawsze dokonuj odpędzania kiedy zakończyłeś przywoływanie, nawet jeśli duch wydaje się być stosunkowo łagodny. Jesteś po prostu otwarty na wpływ duchów kiedy pracujesz. Odpędzanie jest po prostu dobrym sposobem aby upewnić się iż zakończyłeś i nikt nie pozostał. Niczym światła postojowe, kiedy pracujesz magią, stajesz się bardziej widoczny dla duchów, dobrych, złych i obojętnych Nie jest niczym niezwykłym dostrzeganie dziwnych widoków i odgłosów. Czasami pewne rzeczy będą się pojawiać i znikać tobie kiedy je pozostawisz (i nie, to nie jest Alzheimer !). Zaczynasz grać w poważną grę. Ty dostrzegasz duchy, one także dostrzegają ciebie. Tak długo jak będziesz pamiętał żeby kontrolować swą wolę, nic cię nie skrzywdzi.

Pytałeś o zagrożenia, tak więc ten to chaotyczne wypracowanie omawia niektóre z szkodliwych skutków przywoływań.

Jeśli przywołania są dokonane prawidłowo i z odpowiednimi środkami ostrożności, duchy z Goecji mogą odpowiedzieć na pytania odnośnie magi, alchemi, nauki, na niemalże każdy temat jaki tylko zechcesz. Mogą one także dokonać pewnych działań. Owe zadania są zazwyczaj dokonywane poprzez ludzi i wydarzenia, tak więc kiedy ty dostajesz to czego pragniesz to możesz się zdziwić czy to naprawdę demon czy tylko zbieg okoliczności sprawił iż dostałeś to czego pragnąłeś. Po pewnym czasie jednakże "zbiegi okoliczności" sumują się i uświadamiasz sobie iż twoje przywoływania działają naprawdę dobrze.

Wraz z czasem i wieloma przywołaniami, niektóre z demonów zaczną zawierać z tobą "owocną przyjaźń" z tobą, jeśli tego pragniesz. Przybędą całkiem łatwo na twe zawołanie, bez pełnego przeprowadzania przywoływania. Mogą przybyć kiedy potrzebujesz ich, nawet bez przywoływania. Będą pragnęły pracować lepiej aby spełnić twe cele i dostarczyć ci informacji. Jest to to co naprawdę rozumie się pod pojęciem "chowańce / chochliki" (jako przeciwieństwo gadających kotów które możesz zobaczyć w TV). Jeśli tak się stanie to jest to bardzo użyteczne. Nie wyklucza to pracy z innymi duchami z Goecji.

Są tutaj także i inne, niecodzienne praktyki w których wzywany jest jakiś demon i chodzi o celowe użycie demona w ceremonii. Jeśli prowadzący ceremonię praktykant jest wystarczająco zdolny, to może to zostać dokonane bezpiecznie. Ta praktyka pociaga za sobą wiele z skutków opisanych powyżej jeśli nie jest przeprowadzana poprawnie. Sklasyfikowałbym ją w kategorii "Nie próbuj tego w domu". Czy są powody aby to robić ? Tak, lecz są one poza ramami poniższej ograniczonej dyskusji.

Niestety, błędne informacje mają skłonność do rozprzestrzeniania się szybciej niż światło. Ludzie zawsze wolą wierzyć w nieszczęście innych ludzi i przerażające opowieści. Czy są jakieś niebezpieczeństwa związane z używaniem magii ? Tak. Lecz sądzę iż twoi sąsiedzi mogą być większym niebezpieczeństwem i zagrożeniem jeśli wiedzą iż praktykujesz magię, niż jakiś demon.

Pochodzenie materiału:
Post pochodzi z grupy dyskusyjnej Dark Lodge of the Desert group by Goldtrend on Sat. Sep 6, 2003, 8:20 pmPowrót do działu Publikacje
ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©