Portal Mrooczlandia[ Magia ] : [ Dział Publikacje Portalu Mrooczlandia]

Patrzenie w Ciemność - Wróżenie: Używanie Czarnego Lustra

autor: Katlyn Breene

Poniższa publikacja pochodzi z obszernej książki o wróżeniu i magicznych lustrach.

Czarne lustro wróżebne, lub magiczne lustro, jest potężnym magicznym narzędziem. Może dostarczyć użytkownikowi ukrytą wiedzę i zdolności jasnowidzenia oraz także może działać jako portal do innych płaszczyzn istnienia. Historia pokazuje jego używanie w wielu z tradycyjnych szkołach misterii i wróżebnych świątyniach. Dzisiaj poważny uczeń sztuki magicznej może ponownie odkryć starożytne rytuału magii luster, dla owych technik które ponownie są ujawniane.

Wróżenie może być opisane jako mantyczna sztuka wpatrywania się w kryształ lub ciemne lustro, pozwalająca fizycznym oczom odpocząć, a tym samym pozwalając na otwarcie się magicznego oka i otrzymywanie pożądanych wizji lub informacji. Używanie czarnego lustra jest jedną z najlepszych metod uzyskiwania stanu umysłu wymaganego do wchodzenia w trans i prace wróżebne. Działa to nie tylko jako punkt zogniskowania do wizualizacji lecz może stać się także drzwiami do płaszczyzny astralnej. Pozwala także na komunikację z wyższymi wymiarami i podświadomością oraz dostęp do kronik Akaszy. Tradycyjna kryształowa kula jest także cudownym narzędziem, lecz za jej pomocą trudniej jest wróżyć i jest bardzo kosztowna. Lustro jest poniekąd skuteczniejszym sposobem do nauczenia się wróżenia poprzez wpatrywanie i wyprawę do innych królestw. Niemniej jednak, wszystkie techniki opisane w tym artykule mogą być wykorzystane z użyciem kryształowej kuli jak też i z czarnym magicznym lustrem.

Rozważmy rzeczywistość kroniki Akashy, w której są przechowywane wszystkie idee, działania, wpływy oraz wibracje. Osoba praktykująca wróżenie poprzez wpatrywanie się posiada zdolność do "odczytywania" owych zapisków i skupiania się na tym rozległym źródle ponadczasowej wiedzy za pomocą lustra oraz silnie ukierunkowanej wyobraźni. Przewodnik z świata duchów często prowadzi wpatrującego się, w astralną podróż i umysłową wyprawę poprzez czarne lustra lub kryształową kulę. Wpatrywanie się rozwija u wielu osób zdolności jasnowidzenia i jest szczególnie przydatne w wzmacnianiu trzeciego oka.

Przygotowanie i budowa lustra jest niesłychanie ważna. Czarne lustro wróżebne musi być stworzone zgodnie z najwyższymi magicznymi standardami i tradycjami. Podczas pełni, specjalnie przygotowane szklane talerze są oczyszczane i poddawane magnetyzowaniu. Są one namaszczane potężnymi płynnymi ekstraktami ziołowymi aby przywabić i zatrzymać energię, siłę życiową i dowolny nadawany im ładunek. Mieszanina złota i kamienia księżycowego jest nakładana na powierzchnię, później są one rytualnie błogosławione w świetle księżyca w pełni. Pozostają przez okres trzech dni i nocy w obrębie kręgu ochrony. Następnie jest na nie nakładana czarna tkanina aby zachować energię i jest odkładane twarzą w dół aby uchronić lustro oraz aby wchłonęło ostatnie zastosowanie ekstraktu roślinnego. Lustro jest oprawiane w ramę z rzeźbionego rozmarynu, hebanu lub teku.

  Sposoby w jakie może być używane czarne lustro:
 • Aby skontaktować się z duchowym przewodnikiem
 • Aby uzyskać wiedzę
 • Do leczenia i samorozwoju
 • Jako magiczny nadajnik i odbiornik
 • Dla wróżenia odnośnie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości
 • Jako portal do płaszczyzny astralnej
 • Do szamańskich wypraw
 • Dla rytualnych przywołań / inwokacji i wezwań
 • Aby poprawić zdolność wyobrażania
  Przygotowanie do prac z czarnym magicznym lustrem:
 • Zawsze dbaj o oczyszczanie powierzchni używając alkoholu i miękkiej szmatki.
 • Nigdy nie używaj lustra do czegokolwiek poza jego magicznym przeznaczeniem.
 • Nie pozwalaj innym spoglądać na jego powierzchnię, chyba iż ma to związek z rytuałem. Przechowuj je zawinięte w jedwabnym etui kiedy nie jest używane.
 • Często ponownie ładuj lustro siłą życiową i płynnym koncentratem, zgodnie z przytoczonymi wyjaśnieniami.
 • Praktykuj ćwiczenia wizualne opisane powyżej aż opanujesz je w stopniu mistrzowskim.
 • Dbaj o czystość miejsca pracy i chroń je przed wszelakimi zakłóceniami.
 • Ogólnie mówiąc wpatruj się w lustro w nocy, najlepiej podczas pełni lub nowiu, z uwagi na to iż lepiej się wtedy pracuje.

Kiedy pracujesz w pomieszczeniu, zapal dwie świece ofiarne, po jednej na obu stronach lustra. Użyj białych lub kolorowych świec zgodnie z rodzajem pracy: niebieskiej do leczenia, purpurowej do prac magicznych, pomarańczowej do komunikacji, itd. (W celu dalszych podpowiedzi odnośnie koloru świec, spójrz do jakiejkolwiek zwykłej tablicy zgodności).

Zapal kadzidełko księżycowe lub magiczne przed rozpoczęciem prac z lustrem. Połóż lustro na drewnianym stole lub ołtarzu z czystą chustą pod nim i połóż na drewnianym krześle przed tobą, lub jeśli wolisz, przyjm wygodną asanę (pozycję) na podłodze z lustrem przed tobą. Zgaś wszystkie źródła światła poza świecami i światłem księżyca.

Nie pozwól na to aby cokolwiek odbijało się na powierzchni lustra. Powinno ono wyglądać niczym ciemny tunel lub okno. Zanim zaczniesz, zawsze stwórz świętą przestrzeń wokoło aby pracować w jej obrębie. Zakreśl krąg ochronny lub wyobraź sobie miejsce otoczone przez białe światło i ochronę przed fałszywymi lub zwodniczymi wpływami - przywołaj swych przewodników i strażników do ochrony miejsca pracy.

Prowadź dziennik aby opisywać swe doświadczenia. Rytuał pierwszego Wpatrywania się, wyraźnie określ co chcesz zobaczyć lub próbujesz uzyskać poprzez odpowiednie działanie i stosowne przygotowanie. Następnie ostrożnie przygotuj miejsce pracy, jak zostało to opisane poprzednio.

Kiedy będziesz gotowy, zamknij swe oczy i zacznij się odprężać; poczuj jak każda część twego ciała ulega zrelaksowaniu, pozbywając się wszelakich napięć. Wyobraź sobie swój krąg ochrony i wiedz że jesteś bezpieczny i w pełni kontrolujesz wszystko to co się dzieje wewnątrz niego. Zacznij oddychać w pełni i rytmicznie; spróbuj liczyć do czterech, zatrzymaj się na cztery sekundy, wydychaj cztery sekundy, poczekaj znów cztery sekundy itd. Poczuj jak wchodzisz w świetlisty trans otoczony przez świetą przestrzeń, poza czasem i światem materialnym.

Cicho wezwij swych przewodników lub strażników magicznego dzieła, przywołując Boginię lub wzywając obecność anielską, duchowych przewodników, strażników, obrońców astralnych lub czegokolwiek co tylko pragniesz. Ponownie wyraź swe pragnienie i cel dokonywanej pracy.

Teraz otwórz swe fizyczne oczy i wpatruj się w lustro; pozostań odprężony i nie zawahaj się zamrugać oczami kiedy będzie to konieczne. Rozluźnij skupienie swych oczu lecz pozostań czujny. Po chwili, powierzchnia lustra zacznie się zmieniać i zanikać; pojawi się ciemna mgła.

Teraz otworzą się twe wewnętrzne oczy i rozpocznie się wyprawa do lustra. Pamiętaj iż wewnętrzne oczy widzą wnętrze umysłu, poprzez magiczne wyobrażenia. Większość ludzi kiedy wróży poprzez wpatrywanie się, nie widzi obrazów pojawiających się poprzez fizyczne oczy na powierzchni lustra, lecz widzi je w lustrze i w oczach umysłu. Lustro działa jako punkt skupienia, wrota do wnętrza umysłu.

Kiedy zakończysz swą podróż lub zrobisz to co miałeś do zrobienia, zacznij powracać do swego ciała i zwykłych zmysłów. Oddychaj w pełni i głęboko, pozostając w spokoju aż poczujesz iż w pełni powróciłeś. Teraz zamknij swe oczy i zapamiętaj to wszystko co zobaczyłeś i poczułeś podczas wróżenia poprzez wpatrywanie się lub swej umysłowej wyprawy. Przejrzyj w pełni swe doświadczenie umysłowo.

Opisz je obszernie natychmiast w dzienniku prowadzonym w tym celu.

Aby zacząć widzieć:
Jest to bardzo ważne ćwiczenie do opanowania w stopniu mistrzowskim jeśli jesteś osobą świeżo co rozpoczynającą swą pracę z wróżeniem poprzez wpatrywanie się lub masz problemy z otrzymywaniem obrazów. Wspomoże ono twą "wyobraźnię wzrokową", co pozwoli twym magicznym i fizycznym oczom widzieć wyraźnie i jednocześnie. Nadaje ono sił w jasnowidzeniu.

Usiądź przed swym lustremi zacznij wyobrażać jakieś przedmioty na jego powierzchni, jeden po drugim. Powinieneś spróbować zobaczyć owe obrazy wyraźnie w lustrze z swymi otwartymi oczami, tak jakby były one tam w rzeczywistości. Spróbuj najpierw proste kształty i kolory. Zachowaj obraz każdego kształtu, przedmiotu lub koloru jedną minutę zanim zaniknie i przejdź dalej. Dla przykładu, użyj czerwonego trójkąta, żółtego kwadratu, niebieskiego kręgu i srebrnego półksiężyca; zobacz jak ukazują się one w lustrze, używając siły twej wyobraźni. Dla najlepszych wyników, wykonuj to ćwiczenie każdego dnia przez 15 minut zanim uznasz iż opanowałeś je w stopniu mistrzowskim.

To ćwiczenie jest godne wysiłku weń wkładanego; dodaje ono magicznej cierpliwości i wzmacnia wewnętrzne oko tak iż wizje mogą napływać wyraźniej i łatwiej.

Nasycanie lustra światłem:
Aby naładować i nasycić lustro mocą światła wystarczy przeprowadzić prosty lecz potężny proces. Powinien on być dokonywany często, szczególnie tuż przed użyciem lustra, tak aby zapewnić odpowiednie wizje, łącząc z korzystną energią i nie doświadczając zaburzeń.

Pierw, musisz wyobrazić sobie że białe światło jest gromadzone wewnątrz twego ciała, będąc przekazywane w dół z czakry korony. Ciało staje się naczyniem wypełnionym światłem. Pamiętaj aby oddychać głęboko, w pełni i rytmicznie. Teraz stań przodem do lustra i skieruj palce swych dłoni naprzeciwko palców drugiej dłoni. Wyobraź sobie iż wewnętrzne światło przemieszcza się do twych rąk, tworząc kule skupionego światła pomiędzy nimi. Zobacz i poczuj to wyraźnie w swej wyobraźni. Kiedy będziesz gotowy, zacznij przemieszczać tą świetlistą kulę na powierzchnię lustra, oczyszczając i ożywiając lustro, napełniając je magiczną mocą. Zobacz jak światło "wsiąka" w lustro. Ten proces musi być powtarzany aż lustro poczuje się "pełne".

Ten proces może być także użyty do nadania specjalnego lub zaprogramowanego ładunku dla lustra. Powtórz powyższe kroki i stwórz kulę światła pomiędzy swymi rękami, następnie umysłowo skieruj swe pragnienie do światła przed skierowaniem światła do lustra. Ta technika może być używana w celach leczniczych i samo-rozwoju. Możesz także naładować światło określonym kolorem lub wibracją - czymkolwiek co tylko może być poczute lub wyobrażone, a następnie umieszczone w lustrze w celu wzmocnienia jego magicznej energii. Ćwiczenie z nasycaniem mocą może być używane także w innych magicznych czynnościach, takich jak ładowanie mocą innych magicznych narzędzi i przesyłanie leczniczego światła innej osobie. Wszystko to wymaga silnego pragnienia woli i potężnej wyobraźni.

Zawieranie ładunku w lustrze jest dokonywane poprzez siłę woli. Kiedy światło zostanie wchłonięte do lustra, pomyśl w swym umyśle i z całą wiarą zgromadź ów ładunek tak aby pozostał tak długo jak jest to konieczne. Aby wyzwolić lub usunąć specjalny ładunek, po prostu odwróć procedurę, wyciągając światło z lustra do przestrzeni pomiędzy twoimi rękami. Następnie rozprosz energię w atmosferę używając wyobraźni. Nie wchłaniaj jej do ciała - zobacz jak powraca ona do wszechświata.

Tworzenie i używanie płynnego kondensatu:
Płynny kondensat jest naparem z ziół z ekstraktami i dodatkiem złota. Służy zachowaniu w lustrze magicznego ładunku i przyciąganiu mocy żywiołów. Kondensat może być używany nie tylko na lustrach lecz także na innych rytualnych narzędziach które chcesz naładować w celu użycia ceremonialnego. Użycie określonych ziół, kamieni i metali w małych ilościach przyciąga eteryczną energię podobnego rodzaju. Owe płyny mogą być zrobione osobiście w celu przedstawienia każdego z żywiołów lub do wzmocnienia określonych działań. Zalecam zrobienie uniwersalnego płynnego kondensatu tak aby był dobry w wszystkich celach, posiadając przedstawienie wszystkich żywiołów wraz z dodatkiem złota, przedstawiającego słońce i energię Boga, oraz ekstrakt z kamienia księżycowego, przedstawiający księżyc i energię Bogini.

Płyn jest stosowany w celu naładowania lustra i namalowania na nim magicznych symboli w celu użycia w rytuale. Kiedy lustro nie jest używane, mądrze jest namaścić jego powierzchnię płynem przed odłożeniem go. Płyn może być usunięty później alkoholem lub destylowaną wodą.

Aby zrobić płyn, musisz pierw zgromadzić rośliny które potrzebujesz. Mogą być zarówno świeże jak i suszone, lecz świeże zawierają więcej siły życiowej i są lepsze. Spis roślin poniżej zawiera pewne wskazówki, lecz nie potrzebujesz używać wszystkich roślin aby stworzyć dobry kondensat. Użyj tych które znajdziesz jako będące dobrej jakości.

Kiedy je zgromadzisz, zioła są umieszczane w garnuszku z destylowaną wodą lub deszczówką. Powinno tam być około uncji każdego rodzaju ziół i wystarczająco wiele wody w garnuszku aby zakryć jego zawartość zupełnie. Doprowadź tą mieszaninę do wrzenia, następnie zdejm z płomienia i pozwól zaparzyć się przez godzinę z pokrywką na garnuszku. Kiedy już się zaparzy, pozwój miksturze ostygnąć i przelej ją przez lnianą szmatkę. Przelej ponownie do garnka i gotuj ponownie aż pozostanie tylko 1/4 pierwotnej ilości płynu. Kiedy on ostygnie, dodaj złotej nalewki, około 13 kropli na każdą pintę (1/2 litra objętości) płynu. Następnie dodaj esencję z kamienia księżycowego. Jeśli złota nalewka i esencja z kamienia księżycowego nie są dostępne, to może zostać użyty chlorek złota lub inne sole złota a cały kamień księżycowy i kryształy mogą zostać dodane do mieszaniny jako dodatek wibracyjny. Złota nalewka może być także zrobiona w domu z całkiem dobrym skutkiem.

Aby zrobić złotą nalewkę, weź kawałek czystego złota i trzymając go w szczypcach, rozgrzej go w płomieniu aż stanie się czerwone z gorąca. Czerwone z gorąca złoto jest następnie wrzucane do pojemnika z około połową kwarty destylowanej wody lub deszczówki (1/4 litra, około objętości szklanki). Ciepło i gwałtowny proces ochładzania spowoduje iż cząsteczki złota pozostaną w płynie. Ten proces powinien być powtarzany dziewięć razy w tej samej wodzie. Uważaj na powstającą parę i nie próbuj zanurzać gorących szczypiec w wodzie !

Kiedy połączysz wszystkie składniki płynnego kondensatu razem w sterylnym szklanym pojemniku, dodaj następnie równą ilość metanolu lub izopropylowego aby działał jako konserwant. Przechowuj kondensat w hermetycznym szklanym pojemniku w ciemnym miejscu a powinien zachować swe właściwości przez lata.

Dla bardzo potężnego i osobistego kondensatu, dodaj kilka kropli swej własnej krwii do mieszaniny. Kryształy kwarcu mogą zostać pozostawione w płynie aby był czysty kiedy jest przechowywany.

Zioła do tworzenia płynnego kondensatu:
  Dla żywiołu Wody:
 • kwiaty dzikiego bzu,
 • lilia wodna,
 • korzeń irysa,
 • biała róża,
 • wierzba,
 • nasiona ogórka,
 • jaśmin
  Dla żywiołu Ognia:
 • czerwony mak,
 • kora cynamonu,
 • liść laurowy,
 • skórka pomarańczy,
 • rozmaryn,
 • nagietek,
 • galangal,
 • damiana,
 • tytoń,
 • gałka muszkatołowa
  Dla żywiołu Ziemi:
 • dąb,
 • bluszcz,
 • cyprys,
 • bylica pospolita,
 • werwena,
 • ziele paczuli,
 • pszenica,
 • pierwiosnek
  Dla żywiołu Powietrza:
 • jemioła,
 • akacja,
 • koniczyna,
 • sosna,
 • szałwia,
 • lawenda,
 • werbena
  Dla Ducha:
 • złoto,
 • krew,
 • kryształ
  Dla leczenia:
 • jałowiec,
 • tymianek,
 • mandragora,
 • wrotycz pospolity,
 • czarny bez,
 • kolendra,
 • lawenda,
 • żywy nieśmiertelnik,
 • szałwia,
 • cyprys
  Dla uniwersalnego płynnego kondensatu:
 • rumianek,
 • lebiodka kreteńska (Origanum Dictamnus),
 • bluszcz,
 • liście dębu,
 • liście laurowe,
 • migdały,
 • cyprys,
 • koniczyna,
 • liście winogrona,
 • płatki róży,
 • bylica pospolita,
 • jaśmin,
 • werwena,
 • korzeń mandragory

Kadzidełko do prac magicznych:
Najlepszym kadzidełkiem do używania kiedy pracujesz z lustrem lub dowolnym innym urządzeniem do wróżenia poprzez wpatrywanie się jest kadzidełko o magicznej lub księżycowej naturze, przedstawiane w sferze Yesod. Owe rodzaje mieszanin mogą być kupione lub stworzone samodzielnie i muszą być odpalane od samodzielnie tlących się krążków węgla. Poniżej jest kilka przepisów na dobrej jakości magiczne kadzidełka do użycia w rytuałach wróżenia poprzez wpatrywanie się.

Kadzidełko księżycowe:
W jego skład wchodzi biały proszek drzewa sandałowego, korzeń irysa / kosaćca i mirra w równych częściach, olejek jaśminowy i kwiaty jaśminu, olejek z lotosu i syntetyczna ambra, szczypta oczyszczonej kamfory, nasiona maku oraz ogórka. Wymieszaj razem drzewo sandałowe, mirrę i korzeń irsa oraz zmiel je na proszek. Naprawdę oczyszczona kamfora jest trudna do kupienia, jeśli jednak tylko zdołasz, dodaj jej szczyptę do sproszkowanej podstawy. Dodaj także w tym samym czasie mak i / lub suche nasiona ogórka. Odłóż tą mieszaninę na bok w hermetycznym słoju.

Następnie, wymieszaj jaśmin, ambrę i olejek lotosowy razem w równych częściach. Oblej suszone kwiaty jaśminu wymieszanym olejkiem i odłóż je na bok w hermetycznym słoiku. Niech leżą tam aż do następnej pełni. Wieczorem podczas pełni, wymieszaj razem (w srebrnym lub kryształowym pucharze jeśli jest to możliwe) ociekające olejem kwiaty i sproszkowaną bazę swymi rękami, medytując podczas mieszania o pięknie i mądrości Księżycowej Matki. Poproś ją aby pobłogosławiła te kadzidło Swą magią.

Kadzidełko do wróżenia poprzez wpatrywanie się (magiczny zapach):
Składa się z gumy mastic, mirry, sproszkowanego galangalu i żywicy olibanowej, ziela bylicy i piołunu, płatków róż i pąków lawendy, zielonych strąków kardamonu i gwiazdek anyżu, liści laurowych, olejki mimozu i lotosu, oraz ciemnego piżma. Wymieszaj razem mastic, mirrę, galangal i żywicę olibanową w równych częściach i zmiel tak aby uzyskać proszek. Dodaj trochę kardamonu i gwiazdek nasion anyżku do owej podstawowej mieszaniny i odłóż w hermetycznym słoju. Następnie zmieszaj równe części korzenia bylicy, piołunu i liści laurowych, w ilości około połowy ilości użytej w podstawowym proszku. Oblej tą mieszaninę ciemnym olejkiem piżmowym i odłóż na bok w szczelnym słoiku. Wymieszaj lawendę i płatki róż razem, oblej je olejkiem mimozy i lotosu, po czym odłóż je na bok w szczelnym słoiku. Niech składniki leżą tak przez dziewięć dni podczas rosnącego księżyca.

Następnie wymieszaj wszystkie składniki rękami. Kiedy już wymieszasz, medytuj nad swym duchowym przewodnikiem i rozwijaniem swych magicznych zdolności. Wiedz iż kiedy kadzidło jest zapalone, twoje wewnętrzne oczy otworzą się i nastąpi połączenie pomiędzy tobą a światem duchów. (Najlepiej jest usunąć nasiona anyżu i kardamonu z kadzidełka przed zapaleniem; ich zapach zostanie wchłonięty przez podstawę kadzidełka.)Powrót do działu Publikacje
ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©