Portal Mrooczlandia[ Magia ] : [ Dział Publikacje Portalu Mrooczlandia]

Wróżenie poprzez wpatrywanie się bez przykuwania uwagi

Wróżenie poprzez wpatrywanie się w wodę, lustro i kryształ - rozważania nad owymi pomysłami...
Wróżenie poprzez wpatrywanie się jest pewnego rodzaju formą przepowiadania przyszłości, lecz jest także czymś więcej ponad to. Poprzez wpatrywanie sie w kryształ, miskę z wodą, lustro lub inny odbijający światło przedmiot, Wiedźma jest zdolna do wchodzenia w odmienne stany umysłu i może przekraczać poza kotarę. Ponieważ każda osoba którą spotkasz posiada odmienny sposób na wkraczanie w stan swego umysłu, usłyszysz o wielu technikach wróżenia. Niektóre z technik są na granicach królestwa zabobonu (który opisałem jako lęk przed brakiem wiedzy i / lub akceptacji).

Możesz przeczytać iż jeśli kryształowa kula nie jest z prawdziwego kryształu, to nie będzie działać. Możesz usłyszeć iż konieczna jest doskonale wykonana kula bez żadnej widocznej skazy. Możesz usłyszeć iż twoje magiczne zwierciadło lub kryształ nigdy nie może zostać wystawiony na działanie promieni słonecznych. Te twierdzenia są oczywiście nieprawdziwe. Są istotne powody dla każdej z owych "reguł" lecz nie oznacza to iż musisz ich przestrzegać aby wróżyć skutecznie. Rozłóżmy wróżenie poprzez wpatrywanie się na podstawowe czynności tak abyś mógł zrozumieć to dlaczego owe reguły istnieją. W ten sposób, możesz określić dla samego siebie czy chcesz je stosować, czy też odrzucić jako zbędne.

Jeśli pragniesz wróżyć poprzez wpatrywanie się, potrzebujesz pewnego rodzaju odbijającej światło powierzchni. Więcej o tym powiemy później, spójrzmy teraz na to co czynisz najpierw z ową odbijającą światło powierzchnią.

Wróżenie poprzez wpatrywanie się działa w oparciu o zasadę nazywaną przez niektórych jako efekt lub stan Ganzfelda. Jeśli kiedykolwiek siedziałeś w kącie jako dziecko, wpatrując się w czystą ścianę tak długo aż zaczniesz ulegać halucynacjom i dostrzegać zwidy, wzory lub ukazujące ci się obrazy, wiesz czym jest efekt Ganzfelda. Jeśli kiedykolwiek leżałeś przebudzony w łóżku wpatrując się w sufit aż takie same zjawiska nastąpią, to wiesz także czym jest stan Ganzfelda.

Dobrze, może ujawniłem tajemnicę wróżenia poprzez wpatrywanie się, tak że zrozumiałeś ją dogłędnie i powiedziałem ci na czym ona tak naprawdę polega. Niemniej jednak, wróżenie poprzez wpatrywanie jest bardzo tajemniczą sprawą. Nie jest ważne jak uzyskać stan umysłu który istnieje podczas wróżenia poprzez wpatrywanie się, lecz ważne są tajemnice które są w nim odsłaniane. Zrozumienie tego co widzisz podczas wpatrywania się jest niczym zrozumienie snu. Jest wiele książek które wyraźnie wyjaśnią każde twe przywidzenie, lecz w zasadzie wszystko sprowadza się do tego co owe obrazy oznaczają dla ciebie.

Kluczowym elementem w szybkim uzyskaniu prawidłowego stanu do wróżenia jest błyskające światło. (Jeśli jesteś epileptykiem, pomiń tę część artykułu, jeśli usuniesz miganie lecz zachować podobny sposób wpatrywania się, powinieneś być nadal zdolny do wróżenia poprzez wpatrywanie się.) Postaw migoczące świece wokoło całego pokoju w którym pracujesz. Umieść je poza swym bezpośrednim polem widzenia, lecz w tym samym czasie, upewnij się że odbicia płomieni mogą być widoczne w płaszczyźnie w którą się wpatrujesz. Aby uzyskać owe "migotanie" świec, możesz otworzyć lub uchylić okno aby słaby przeciąg poruszał płomienie świec. Lub też są pewne świece które możesz kupić w sklepach, szczególnie tanich, które mają płomień który wzrasta i opada rytmicznie. Sprawdzają się doskonale do wróżenia poprzez wpatrywanie. (Mam kilka z sklepu w Nowym Orleanie które silnie pachną ropą i paliwem. Nie brzmi to zbyt przyjemnie, lecz pięknie migoczą. Miałem także kilka dobrych migoczących świec z sklepu które kupiłem po wyprzedaży po świętach. Były to dosyć tanie świece - czarne i pomarańczowe, po Samhain, oraz czerwone, zielone i białe po Yule. Owe tanie świece pięknie migoczą, wystarczając na kilka sesji prac z wróżeniem poprzez wpatrywanie się.

Porady odnośnie Czarnego Lustra - Oprawka Obrazku:
Zrobienie czarnego lustra z oprawki obrazka to rzecz bardzo prosta. Usuń szklaną taflę z oprawki i wyczyść obie strony. Zdecyduj która strona szklanej tafli jest tyłem, a która przodem. Użyj flamastrów z farbą aby namalować dowolny symbol jaki chcesz na tyle szklanej tafli, pamiętając by nie wychodzić poza widoczny obszar. Kiedy wyschnie, użyj gąbki do rozprowadzenia czarnej farbki na tyle szklanej tafli. Możesz potrzebować nałożyć kilka warstw aby zakończyć w pełni pokrywanie farbą tylnej strony, przy czym musisz pamiętać aby pozwolić wyschnąć farbie pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw. (Gąbka jest najlepsza do nakładania farby, ponieważ pozwala swobodnie ściekać warstwom farby. Pamiętaj aby nakładać farbę, nie przeciągając farby po powierzchni szkła. Użyj sporej ilości farby i nałóż kilka warstw.)

Kiedy w końcu ostatnia warstwa czarnej farby wyschnie, wyczyść brzegi szklanej tafli tak aby zamalowany obraz pasował do widocznego obszaru (możesz użyć kredy aby wytyczyć linie marginesu na warstwie czarnej farby). Pokryj tył szklanej tafli wodoodpornym lakierem w sprayu i dołóż warstwę cienkiego filcu. To zabezpieczy czarną farbę na tyle szkła tak iż nie ulegnie zarysowaniu. Udekoruj oprawkę wedle własnego gustu. Włóż szklaną taflę do ramki i wszystko gotowe.

Porady odnośnie Czarnego Lustra - Łapacz Słońca:
Aby zrobić czarne lustro z czarnego łapacza słońca, musisz powtórzyć te same kroki co powyżej. Oczyść szklaną taflę i określ która jej strona będzie tyłem a która przodem. Namaluj dowolny wzór jaki pragniesz na tyle szklanej tafli. Kiedy wyschnie, nałóż gąbką kilka warstw czarnej farby na tylnej stronie szklanej tafli. Przytnij kawałek filcu aby zabezpieczyć tylną stronę szklanej tafli i użyj wodoodpornego lakieru w sprayu. Możesz zapragnąć zamienić metalowy łańcuch łapacza słońca pewnego rodzaju wstążką lub skórą. Możesz także dodać takie ozdoby jak piórka, koraliki i zawieszki do lustra, a nawet zawiesić je na ścianie jeśli tego pragniesz.

Spróbuj tego przykładu dla przykładu:
    Bedziesz potrzebował:
  • Czarne lustro,
  • kociołek wypełniony wodą (lub jakimś ziołowym naparem takim jak np. z bylicy), lub jakiś kryształ, lub płytki talerzyk napełniony wodą (zabarwioną dodatkiem atramentu),
  • pierścionek z pięknym kamieniem (na przykład kamień księżycowy),
  • czarny kamień niczym obsydian, czarny kafelek, lub jakikolwiek odbijający światło nośnik jaki tylko zechcesz użyć.
  • Pięć świec

Aby rozpocząć:
Połóż błyszczący przedmiot na swym ołtarzu tak abyś mógł spoglądać na niego pod kątem około 45' kiedy jesteś w bardzo wygodnej pozycji. Rozstaw swe świece w całym pomieszczeniu tak aby były powyżej poziomu błyszczącego przedmiotu lecz muszą zarazem pozostać poza twoim bezpośrednim polem widzenia. Możesz zapragnąć stworzyć krąg w tym czasie lub recytować błogosławieństwa lub dokonywać nasączania mocą nad nośnikiem i nad całą sesją wróżenia poprzez wpatrywanie się w błyszczący przedmiot.

Oddychaj głęboko i rytmicznie podczas wpatrywania się w nośnik. Wyobraź sobie iż spoglądasz poprzez czerwone okulary tak iż wszystko co widzisz jest zabarwione na czerwono. Poruszaj się poprzez kolory czakry na wzór "Kryształowego Odliczania" (w książce "Moc Wiedźmy" napisanej przez Laurę Cabot). Ciąg kolorów jest następujący: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo, fioletowy.

Kiedy poczujesz iż jesteś wypoczęty i zrelaksowany, nadal spoglądaj w nośnik. Twoja pierwsza sesja może trwać od 10 do 30 minut, lecz sesje mogą przeciągąć się aż do godziny czasu. Nie bądź krytyczny wobec samego siebie lub wobec swych wyników. Jeśli zaśniesz to dobrze, jeśli zaśniesz za dnia to także dobrze. Po prostu pozwól aby cokolwiek się wydarzyło, zdarzyło. W ten sposób szybko wyrobisz sobie w tym zręczność. Rozluźnij swój wzrok jakbyś próbował ogarnąć trójwymiarowym trzecim okiem ukryty obrazek. Jeśli masz problem z owymi wyobrażonymi trójwymiarowymi rzeczami, nie przejmuj się, wróżenie poprzez wpatrywanie się jest podobny jedynie w tym kiedy rozluźnisz swe oczy i tak naprawdę nie patrzysz NA powierzchnię.

Kolejne kroki:
Kiedy zakończysz swą sesję, zanotuj kilka pobieżnych notatek. Zrób to co konieczne aby uziemić się lub oczyścić przestrzeń. Czasami za dnia, powróć do swych notatek i uzupełnij je dodatkowymi szczegółami jeśli jakieś jeszcze pamiętasz. Używaj dwóch kolumn, jednej dla opisania widzianego obrazu, a drugiej dla mych objaśnień i wyjaśnień.

Przechodź do każdego obrazu który widziałeś. Możesz poradzić się interpretacji symboli w snach, znasz je chyba sam, takich jak to że jakiś ptak jest czegoś zapowiedzią, nóż jest.... no cóż, rozumiesz. Powinieneś także analizować każdy obraz poprzez sprawdzanie co on dla ciebie oznacza. Dla przykładu, czerwona róża może oznaczać zamiłowanie w książkach, lecz jeśli twój najbliższy przyjaciel potrzebuje ich w szpitalu, twoje osobiste skojarzenia staną się inne. Wnioski które wyciągniesz z sesji wróżenia poprzez wpatrywanie się muszą być ostatecznie twoje własne i kiedy będziesz kontynuował praktykę, zrozumiesz samego siebie i swe wizje coraz to bardziej i bardziej.

Wraz z praktyką, umysł będzie bardziej wygodnie się czuł w stanie umysłu używanym do wróżenia poprzez wpatrywanie się, a tym zdołasz utrzymywać ów stan przez dłuższy okres czasu wraz z praktyką.

Są także pewne narzędzia które pomogą ci stać się bardziej zaprzyjaźnionym i zadowolonym z owego stanu. Mogą one przyspieszyć uzyskiwanie stanu tak iż owa praktyka będzie bardziej wygodna i częstsza.

Owe narzędzia mogą mieć różną cenę od darmowych po kosztujące tysiące dolarów. Jedno z najtańszych narzędzi używanych szczególnie do uzyskiwania efektu Ganzfelda jest zestaw "szkiełek" lub okularów.

Owe narzędzia są nieinwazyjnymi narzędziami zaburzającymi zmysły, stworzonymi do tworzenia łagodnego, jednokolorowego pola światła. My ( Volute & AbaKus ) mieliśmy możliwość porównania owych współczesnych narzędzi z niektórymi narzędziami Ośmiu Ścieżek Gardnera lub Ośmiu ścieżek lub Dróg do Środka, lub Ośmiu Ścieżek Tworzenia Magii w naszej osobistej Księdze Czarów. Możesz także samemu zrobić podobne !

Kolor wybrany na pole światła może być wybrany zgodnie z koloro-terapią, magicznymi odniesieniami lub czymkolwiek co wybierzesz i uznasz iż działa najlepiej dla ciebie. Po kilku chwilach używania tego rodzaju narzędzia, nie będziesz nic widział ponieważ twoje nerwy optyczne ulegną paraliżowi i "zobaczysz" ciemność. Poprzez swe oko umysłowe, niemniej jednak, zobaczysz o wiele więcej !

Proste "gogle" Ganzfelda mogą być zrobione z przeciętego na pół ping-ponga, po oszlifowaniu jego brzegów papierem ściernym. Możesz także obłożyć ich krawędzie poduszeczkami z słuchawek, z wyciętym środkiem.

Pomaluj obie połówki ping-ponga na wybrany przez ciebie kolor. Połóż je na swoich oczach i połóż się pod jasnym światłem (lub pod słońcem z parawanem :) ). Zachowaj swe oczy otwarte i wpatruj się wprost przed siebie. Po kilku minutach nie powinieneś być zdolny zobaczyć koloru. Bez obaw, to normalne.

Unikaj zrobienia jakiś niedoskonałości przy malowaniu ping-ponga, pozwalając na to aby jakieś ślady przecięcia były widoczne (spróbuj przecinać bez skaz i rys na początku) lub jakiś plamek ciemności na połówkach. Eksperymentuj z różnymi odmianami jasności światła. Twoje oczy nie powinny odczuwać żadnego bólu lub czułości na jasność, lecz powinno tam być równomierne, jasne światło.

źródło pochodzenia: Sacred-Magick.ComPowrót do działu Publikacje
ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©