Portal Mrooczlandia[ Magia ] : [ Dział Publikacje Portalu Mrooczlandia]

Brujeria (Bruyeria)

Brujeria. Dla wielu jest to tylko hiszpańskie słowo oznaczające wiedźmiarstwo. Lecz dla wielu mieszkańców Ameryki Północnej, Brujeria jesy czymś bardziej złożonym - to religia, nieco podobna do Wicca.

Chciałabym wesprzeć archiwa pewnymi artykułami o tej pogańskiej ścieżce. Ja sama, jestem znana jako Roja, Czerwona Kapłanka, z świątyni leżącej w Filadelfii. Nikt nie musi być potomkiem Hiszpanów lub Latynosów aby móc kultywować Brujerię - ja nie jestem.

Na przykład pozwólcie mi wyjaśnić wam czym jest Zasada Brujo. Większość osób praktykujących Brujerię komunikuje się w języku hiszpańskim lub języku ludu Nahuatl, lecz coraz więcej osób zaczyna używać także angielskiego.

"Ten który stworzył Zasadę jest nieznany, lecz od tej osoby Zasada przeniknęła do Olmeków, do Tolteków, do Azteków i w ostateczności Zasada dotarła do nas. To właśnie dzięki temu część Zasady jest właściwa dla każdej pełni księżyca w roku słonecznym.

Wszechświat jest żywym tworem (która to idea przeniknęła do współczesnej Brujeri z kosmologii Azteków), i Brujeria jest metodą oddziaływania z żywą energią wszechświata.

Praktyki dokonywane brujo / bruja jak się je określa osoby praktykujące ten rodzaj magii, polegają na dostrajaniu się do tej żywej energi.

Owa żywa energia może przejąć brujo / bruja w każdej chwili, lub poprzez pracę w skupieniu nad prowizorycznym i natchnionym rytuale.

Poszczególne osoby wchodzą do Brujeri poprzez osobiste spotkanie z żywą energią. Raz stawając się brujo, zawsze się będzie brujo. To coś czego nie można stracić.

Brujos (odpowiednik wiedźm w Brujeria - przyp. tłumacza) rodzą się i można się nimi stać, nawet jeśli nie uzyskają swego miejsca w Brujeria aż do późnego czasu w swych życiu.
Brujo nie ma praw etnicznych lub ograniczeń swej magii. Niemniej jednak, musi ona przyjąć pełną odpowiedzialnść za swe czyny i gotowa do poniesienia ich konsekwencji.
"Martwa brujo jest bardziej potężna i bardziej niebezpieczna niż żywa brujo". Stwierdzenie to możecie interpretować w dowolny sposób.
Prezydent Meksyku, Beinito Juarez, powiedział: "Szanowanie praw innych rodzi pokój".
Brujos są wolne i używają swych zdolności dla osób nie będących brujos. Przykładowymi sytuacjami są uzdrawianie, doradztwo duchowe, i tworzenie hechizos ("magicznych cudów").

Brujeria jest społecznością ściśle z sobą związaną poprzez żywą energię kosmosu, i wszystkie brujos są dla siebie braćmi i siostrami. Brujo jest zobowiązana towarzyszyć znajomej brujo gdziekolwiek i kiedykolwiek poprosiła by ona ją o pomoc.

Niektóre rzeczy dokonywane przez Brujeria mogą być ujawniane dla osób nie będących brujos, lecz większość tajemnic Brujeria musi pozostać w jedynie w posiadaniu umysłów samych brujos.

Brujeria jest przekazywana od brujo do brujo, poprzez kontakt i wzajemne oddziaływanie z żywą energią."

Mam nadzieję że te krótkie omówienie wzbogaci wasze zasoby wiedzy.
autor: Bursztynowy Jaguar
Powrót do działu Publikacje
ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©