Portal Mrooczlandia[ Magia ] : [ Dział Publikacje Portalu Mrooczlandia]

Przegląd Różnych Rodzajów Wróżenia poprzez Wpatrywanie się w Lśniącą Powierzchnię

autor: Muadhnait

Wróżenie poprzez wpatrywanie się w lśniącą powierzchnię jest jedną z metod wróżenia. Polega ono na wpatrywaniu się w jakiś kryształ, lustro lub na przykład jakąś wodę, wszystko co naprawdę lśni i błyszczy, w celu uzyskania innego stanu umysłu. Banalne ? Najlepszym opisem wróżenia poprzez wpatrywanie się jest to które jest praktykowane przez cygańskie wróżki i ich duże kryształowe kule. Są tutaj różne narzędzia do wróżenia, takie jak kryształ, woda, atrament, olej, a nawet ogień.

Wróżenie poprzez wpatrywanie się opiera się o efekt Ganzfelda. Jeśli kiedykolwiek wpatrywałeś się w pustą ścianę aż poczułeś zawroty głowy, zacząłeś ulegać halucynacjom i widziałeś różne wzorki, wtedy wiesz dokładnie czym jest stan Ganzfelda !

Stopień sukcesu w wpatrywaniu się zależy od czyjejś zdolności do skupienia się. Wysiłek poświęcony w tej praktyce ostatecznie opłaci się, nie poddawaj się jeśli nic nie zobaczysz po raz pierwszy próbując wróżyć poprzez wpatrywanie się !

Wróżenie z użyciem Kryształowej Kuli
Nie ma tutaj określonej metody ustalenia jaka kryształowa kula powinna pasować do ciebie, wyczujesz ją kiedy ją zobaczysz. Kiedy już wybierzesz jedną, wybierz także ciche miejsce gdzie nie będzie ci nikt ani nic przeszkadzało. Światło powinno być przyćmione, zalecane jest aby paliło się tylko kilka świec, położonych poniżej i za tobą. Pamiętaj aby usiąść w wygodnym fotelu, powinieneś być doskonale odprężony. Weź głęboki oddech, oczyść swój umysł z wszelakich myśli i wpatruj się usilnie w kryształ. Może to spowodować iż zaczniesz mrugać lub łzawić swymi oczami, tak więc spróbuj rozluźnić swój wzrok, zamykając je do połowy. Teraz jest idealny czas aby połączyć swe trzecie oko z kryształem: wyobraź sobie promień światła wychodzący spomiędzy twych oczu i wchodzący do kryształu.

Teraz patrz poprzez zamglony kryształ na to co przybędzie z niemal ciemności. Opary zaczną się rozrzedzać i zanikną nim zaczniesz widzieć dokładnie wzory i obrazy. Nie próbuj zrozumieć owych wizji natychmiast, zobaczysz cały ciąg który poprowadzi cię do odpowiedzi na twe pytanie. Nie trać swego czasu na spisywanie wszystkiego, najlepiej jest używać dyktafonu ponieważ czasami ciąg obrazów jest zbyt szybki.

Pamiętaj aby pozostać odprężony i rozluźniony i nie próbuj mieszać prawdziwych symboli z tym co pragniesz zobaczyć, tj. psychologicznie stworzonych wzorów.

Wróżenie poprzez wpatrywanie się z użyciem muszelki
Odkryłem tą współczesną metodę która jest dosyć dziwna i szczerze mówiąc trudna do uwierzenia w nią. Być może zapragniesz jej spróbować. Jestem pewien iż jesteś zaznajomiony z szumem muszli kiedy przyłożysz ją do ucha. Szumi ona niczym ocean, lecz jest to naprawdę szum twej krwii przepływającej przez naczynia krwionośne w twym uchu.

Jeśli będziesz słuchać tego dźwięku to po jakimś czasie popadniesz w pewnego rodzaju trans, możesz być przy tym zdolny do usłyszenia kawałków rozmowy. Na początku usłyszysz jedynie kilka słów, lecz wraz z czasem zaczniesz rozumieć "rozmowę" która objaśnia przyszłość.

Wróżenie poprzez wpatrywanie się z użyciem dymu
Teraz omówimy metodę która jest nieco bardziej wiarygodna. :-) Wróżenie poprzez wpatrywanie się w dym jest najlepiej dokonywane kiedy odpoczywasz przodem do ogniska. Nie patrz za dymem, lecz raczej pozwól dymowi stworzyć wzory swym spojrzeniem. Zobaczysz wizje przyszłych wydarzeń. Rodzimi Amerykanie praktykują szczególnego rodzaju wróżenie poprzez wpatrywanie się w dym. Jest ono zwane sauną; woda jest lana na gorące skały w namiocie aby stworzyć parę. Następnie ludzie siadają nago wokoło skał aby wdychać parę. Połączenie temperatury, wilgotności i zwiększonego poziomu tlenku węgla powoduje stan w którym mogą następować wizje. Zbędne jest chyba rzec iż owa metoda jest niebezpieczna.

Wróżenie poprzez wpatrywanie się z użyciem wody
Jest to bardzo starożytna metoda wróżenia poprzez wpatrywanie się. Celtowie używali jej dosyć często. To co potrzebujesz to duża, głęboka miska wykonana z szkła, mosiądzu lub srebra. Musisz postawić ją na (najlepiej) trójkącie wykonanym z drzewa wawrzynu / laurowego w celu uzyskania najlepszych wyników. Napełnij miskę czystą, świeżą wodą z strumienia. Woda może być przechowywana w naczyniu i użyta ponownie. Ważną rzeczą jest to aby nie czerpać wody poczas dnia, lecz raczej podczas nocy a najlepiej podczas pełni. Jest tak z powodu bliskiego związku pomiędzy wodą, księżycem a Boginią. Powinieneś także mieć różdżkę. Użyj albo gałęzi z drzewa leszczyny albo lauru / wawrzyn. Koniec różdżki powinien być pokryty wysuszonym sokiem roślinnym lub rezyną. Zanurz koniec różdżki do wody aż stanie się mokry. Namocz boki miski. Delikatnie obrysuj krawędzie miski różdżką aż woda w misce zacznie wpadać w rezonans i falować. Falująca woda w misce spowoduje okrągłe fale powstające w misce. Do ciebie należy interpretacja pojawiających się wtedy wizji.

Wróżenie poprzez wpatrywanie się z użyciem lustra
Wróżenie z wpatrywanie się w lustro jest dosyć powszechne i jest rozwiniętą formą wróżenia z wpatrywania się w wodę. Pierwsze lustra były wykonane z polerowanej miedzi lub srebra, mosiądzu, cieńkiej foli lub rtęci za szkłem. John Dee używał czarnego lustra z obsydianu.

Ponieważ lustra są powiązane z księżycem, powinny być pokryte z tyłu srebrem. Rozmiar twojego lustra do wróżenia nie gra żadnej roli, lecz kształt jest istotny, toteż używaj okrągłego lub owalnego lustra.

Większość wróżących woli czarne lustro. Po prostu usuń szkło i pomaluj wewnętrzną stronę na czarno. Kiedy włożysz je z powrotem do ramy, upewnij się że szklana część jest skierowana do przodu. Kiedy używasz czarnego lustra do wróżenia nie chcesz zobaczyć swego odbicia. Toteż powinieneś pozostawić lustro na stole i spoglądać na nie pod jakimś kątem. Spójrz wgłąd lustra i pomyśl jakbyś spoglądał w miskę z wodą. Na początku może wydawać się iż szarość aniżeli kolory będzie przychodzić i odchodzić. Wraz z czasem i praktyką będziesz zdolny dostrzec obrazy. Wizje mogą nawet zaistnieć poza lustrem, zarówno otając je lub wróżącego.

Wróżenie poprzez wpatrywanie się z użyciem chmur
Teraz omówimy orginalną metodę wróżenia poprzez wpatrywanie się ! Interesujące jest zauważyć że większość sławnych przykładów tego rodzaju wróżenia jest chrześcijańskiego pochodzenia. Jestem pewien iż czytałeś o rzymskim cesarzu Konstantynie, który miał chrześcijańską matkę. Pamiętam oglądanie filmu zwanego "Konstantyn i Krzyż". W 312 roku naszej ery, kiedy ów cesarz maszerował przeciwko armii Maxentiusza w Rzymie, on i jego ludzie zobaczyli lśniący krzyż światła wśród chmur. Krzyż miał na sobie grecki napis "Pod tym znakiem zwyciężysz". Później w nocy, Chrystus pojawił się Konstantynowi w jego śnie trzymając krzyż i prosząc go aby miał wojskowy szyk w formie krzyża. Dzięki owemu szykowi, cesarz wygrał bitwę. Od tego dnia, kilka bitw było związanych z znakami w chmurach. Symbole o zarówno politycznym jak i religijnym znaczeniu były widziane w chmurach. Druidzi byli znani z używania tej metody wróżenia poprzez wpatrywanie się. Wróżenie z chmur było w zasadzie dokonywane za dnia kiedy warunki do obserwacji chmur są dobre. Kiedy jest zbyt mało lub zbyt wiele chmur to wróżenie jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Najlepiej jest kiedy chmury są grube. Znajdź dobre miejsce do leżenie na plecach i rozluźnij się. Spróbuj nie skupiać się na jednej chmurze lecz raczej pozwól chmurom wędrować w poprzek twego widoku. Wizje naturalnie przyjdą do ciebie. Osobiście uważam ludzi którzy spoglądają w niebo i widzą "jedynie chmury" bez zgadywanie jaki kształt mogą symbolizować, za nie posiadających wogóle wyobraźni. :^)

Wróżenie poprzez wpatrywanie się w sny z użyciem egipskiego sennika
Egipskie wróżenie z snów może być wyśledzone wstecz aż tysiące lat. W przygotowaniu do tej metody wróżenia nie można mówić nikomu wieczorem o twym planie wróżenia. Tak samo też, należy stronić od sexu, spożywania alkoholu i jedzenia. Weź długą oczyszczającą kąpiel, następnie namaść swe skronie olejem oliwkowym. Przygotuj lampkę oliwkową która nie posiada na sobie żadnego napisu. Może być ona dowolnego koloru prócz czerwonego. Czerwony jest kolorem złego boga Seta. Napisz na małym kawałku białego płótna atramentem wymieszanym z mirrą imię swego Boga / Bogini snu i cel wróżenia poprzez sny. Zawiń płócienną wstążkę i włóż ją do oleju lampki. Połóż lampkę na stole przed twoim łóżkiem. Używając atramentu namaluj obraz śniącego Boga / Bogini na swej lewej dłoni. Musisz zdecydować którego Boga lub Boginię użyjesz. Thoth był najczęściej używany przez Egipcjan. Zapal swą lampę. Uklęknij przed nią. Skup się na obrazie na swej lewej dłoni i wypowiedz poniższą inwokację:

"(Thoth) przywołuję cię,
błogosławioną moc boskiego snu,
Aniele przyszłych losów,
prędkie są twe skrydła.
Wielkie źródło wyroczni dla rodzaju ludzkiego,
kiedy delikatnie przemykasz
i szepczesz do umysłu,
Poprzez słodką ciszę snu i mroki nocy,
Twa moc unika wzroku,
Cichym duszom o woli nieba opowiadając,
I cicho odsłaniając ich przyszłe losy."

Skup się na pytaniu na które odpowiedź pragniesz poznać. Wokolo swej lewej ręki zawiąż kawałek czarnego płótna. Ubranie to jest znane jako "czerń" Izydy. Zdmuchnij płomień lampki. Teraz połóż się spać. Połóż dyktafon obok swego łóżka tak abyś mógł opisać i nagrać opis swego snu kiedy pamięć o nim będzie jeszcze świeża po porannym przebudzeniu. Odkryjesz iż sen przybędzie do ciebie z głosem który jest czysty i potężny aniżeli poprzez obrazy senne. Czasami wiadomość jest przesyłana w zakodowanej / symbolicznej postaci.

Wróżenie poprzez wpatrywanie się z użyciem oleju
Wróżenie z oleju jest kolejną starożytną metodą wróżenia. Może zostać odkryte jako mające swe korzenie w Babilonie. Jedna z ich technik była zwana "Księżniczką Kciuka". Wróżący namaszcza czoło i paznokieć kciuka osoby która przychodzi po poradę. Lśniący paznokieć działa jako magiczne lustro w którym wróżący dostrzega duchy. Inna wersja wróżenia była zwana "Księżniczką Dłoni". Olej był mieszany z czarną sadzą aby stworzyć pewnego rodzaju pastę która była następnie smarowana po ręce osoby przychodzącej po wróżbę. Wróżący używał wtedy ręki aby zobaczyć przyszłe wydarzenia. Trzeci rodzaj wróżenia z oleju był zwany "Księżniczką Pucharu". Olej z nasion sezamu był używany do nawilżenia wnętrza kielicha który stał na boku. Kielich był używany do łapani i wzmacniania świat świecy która była zamocowana w jego głębi. Od Babilonu, wróżenie z oleju przeszło do Egipcja i Hebrajczyków. Owi późniejsi używali czterech rodzajów wody wymieszanych z olejem.

Jeśli pragniesz używać owej metody skutecznie:
jeśli przywołujesz niebiańskich Bogów, użyj deszczówki;
jeśli przywołujesz ziemskich Bogów, użyj wody morskiej;
jeśli przywołujesz Ozyrysa lub Serafisa, użyj wody z rzeki;
a jeśli przywołujesz dusze zmarłych, użyj źródlanej wody.Powrót do działu Publikacje
ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©