Portal Mrooczlandia[ Magia ] : [ Dział Publikacje Portalu Mrooczlandia]

Przebudzanie Kundalini

Energia Kundalini, przebudzanie i wzmacnianie Kundalini

Czym jest Energia Kundalini ?
Kundalini jest uśpioną energią występującą u większości osób. W hinduskiej mitologii, Kundalini jest wężową boginią, która śpi u podstawy kręgosłupa zwinięta trzy i pół raza wokoło pierwszej czakry. Jest zwana Kundalini Shakti i przedstawia ona boską energię Shakti, siłę pobudzającą samo życie, żywą boginię która ożywia wszystkie rzeczy.

W pewnych warunkach, energia Kundalini przebudza się i zaczyna rozrastać się w ciele, przenikając je i otwierając czakry wraz z tym jak się porusza swym falistym i podobnym do pełznania węża ruchem. Ponieważ Kundalini uwalnia zgromadzoną i blokowaną energię, jej ruch może być bardzo intensywny, czasami bolesny i często prowadzi do stanów umysłowych które wydają się wyrwaniem spoza tego świata.

Okoliczności które skłaniają Kundalini do przebudzenia są bardzo różne i zmienne, lecz zazwyczaj jej przebudzenie jest skutkiem rzeczy takich jak długie okresy medytacji, joga, głodówka, stres, trauma, środki psychodeliczne lub doświadczenia z pogranicza śmierci.

Kundalini jest skondensowaną, pierwotną siłą podobną do energi potencjalnej dostrzeganej w wodzie. Kiedy jest wyzwalana, tworzy pionowe połączenia pomiędzy czakrami otwierając subtelne kanały energetyczne znane jako nadi, szczególnego rodzaju centralny kanał który porusza się ku górze kręgosłupa zwany sushumna. Jeśli wpuścimy pod wysokim ciśnieniem wodę przez wąż o małej średnicy, koniec węża będzie się wił niczym wąż. Podobnie też, intensywna energia Kundalini wije się w ciele i wychodzi przez czakry.

Kundalini może być także postrzegana jako skutek łączenia się czakr pomiędzy sobą. Teoretycznie, wraz z rozwojem czakr, wirowanie jednej czakry może przypadkowo wywołać wirowanie leżącej powyżej lub poniżej kolejnej czakry. Kundalini jest przede wszystkim leczniczą siłą, lecz skutki jej oddziaływania mogą być czasami nieprzyjemne. Takie skutki mogą utrzymywać się przez minutę, dni, miesiące lub nawet lata.
    Jeśli odkryjesz u siebie objawy niepożądanego przebudzenia Kundalini, powinieneś:
  1. Oczyść swe ciało. Odstaw używki, tytoń, papierosy, alkohol, kawę i stosowane leki. Unikaj chemicznych ulepszaczy żywności, nadmiernej ilości cukru w pożywieniu, lub zbyt tłustego jedzenia. Dobrze się odżywiaj, w szczególności spożywaj proteiny które ogólnie mają działanie uziemiające. Weź masaż i zacznij intensywnie ćwiczyć.
  2. Zmniejsz stres i napięcia jakie przeżywasz. Jeśli przechodzisz poważną przemianę duchową, znajdź trochę czasu na niezbędne zmiany w swym życiu. Możesz potrzebować poświęcać więcej czasu na swą duchowość lub zdrowie.
  3. Poszukaj wsparcia. Znajdź inną osobę która posiada wiedzę o tym doświadczeniu.
  4. Ucz się. Poczytaj o Kundalini, przebudzaniu Kundalini, Jodze i naucz się nieco o czakrach.
  5. Poddaj się sprawdzianom psychologicznym. Ponieważ Kundalini niesie z sobą nierozwiązywalne zagadnienia, to najlepsza pora aby się nimi zająć. Dzięki temu osłabną negatywne skutki przebudzenia Kundalini.
  6. Sprawdź swe praktyki duchowe.Jeśli nie praktykujesz medytacji, jogi lub innych praktyk duchowych, to może pora je rozpocząć. Możesz być zmuszony / zmuszona do zaprzestania medytowania do czasu aż ustaną nieprzyjemne objawy przebudzenia Kundalini. Sprawdź co wzmacnia lub osłabia niepożądane efekty.
  7. Praktykuj uziemianie. Kundalini jest najtrudniejsza do opanowania kiedy wspina ku górze nie posiadając jednocześnie odpowiednio wiele energii aby wyważyć poziom energetyczny położonych niżej czakr. Wyśledź możliwość tego że pierwsza czakra potrzebuje uwolnienia w celu uzyskania solidnej podstawy. Praktykuj codziennie uziemianie.

Źródło: "Ciało Wschodu, Umysł Zachodu (Eastern Body Western Mind)" Anodea Judith, Ph.D.Powrót do działu Publikacje
ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©