Portal Mrooczlandia[ Magia ] : [ Dział Publikacje Portalu Mrooczlandia]

Świt Eonu Cthulhu

Autor: Tenebrous

"Nie należy sądzić... że człowiek jest najstarszym i ostatnim władcą na ziemi albo że zwykła masa życia i substancji to wszystko, co istnieje na tym świecie. Dawne Istoty były, są i będą zawsze. Nie w znanych nam przestrzeniach, ale pomiędzy nimi. Spokojne, takie same jak za pierwotnych czasów, bezwymiarowe, istnieją, choć są dla nas niewidzialne. Yog-Sothoth zna bramę. Yog-Sothoth jest właśnie bramą. Yog-Sothoth jest kluczem i strażnikiem tej bramy. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość skupiają się w Yog-Sothoth. On wie, skąd Dawne Istoty przedostały się w przeszłość, wie też, gdzie się przedostaną w przyszłość...''
H.P. Lovecraft, Koszmar z Dunwich
(zaczerpnięte z "Necronomicon")

Stulecie w którym żyjemy jest świadkiem świtu Nowego Eonu; lub raczej powrotu energi i bytów, poprzez rozległe zatoki czasu i przestrzeni, z pierwotnych epok które poprzedzały o milenia pojawienie się ludzkości na Ziemi. W swej kluczowej opowieści mitologicznej "Zew Cthulhu", Lovecraft naszkicował pierwsze oznaki jego powrotu, zewnętrzne krawędzie których odwzorowanie w naszym własnym kontinuum jest wykrywane poprzez niesamowicie czułe i delikatne "czułki" (anteny) poetów, pisarzy i artystów - a szczególniej tych którzy już zrównali się z koncepcją "zewnętrznością" poprzez swe własne badanie obcych, egzotycznych, dziwacznych i spraw sięgąjących poza kwestię materii. W rzeczy samej, to dzięki pracy takich artystów w rzeczywistości owe pierwsze wskazówki i opisy owych sił i istot znajdują swój wyraz.

Ów "nowy Eon" jest obecnie znany pod różnymi nazwami przez różne kulty: astrologiczna "Epoka Wodnika"; w Thelemie "Eon Horusa", rozpoczęta przez wcielenie zwane Aiwaz, w 1904 roku; dzieło Fratera Achada "Eon Maat", Era Prawdy i Sprawiedliwości; itp., itd. Do tego szczególnego grona magów, artystów, pisarzy i innych wizjonerów Mitu Cthulhu które tworzą Ezoteryczny Obrządek Dagona, nadchodząca era jest postrzegana jako Eon Przebudzenia się Cthulhu, co odnosi się do proroczego fikcyjnego dzieła H.P. Lovecraft, wspomnianego powyżej. W jego opisie początkowej fali energi Eonicznej (która ma takie drastyczne efekty na sny "wyczulonych" osób na całym świecie) zbiega się z wynurzeniem wyspy R'lyeh w dniu 28 lutego 1925 roku, Ezoteryczny Obrządek Dagona uznał to wydarzenie jako Pierwszy Rok.

Niemniej, zanim nastąpi pełnego napływ owych pradawnych sił do naszego obecnego kontinuum czasoprzestrzeni, tajne i pradawne bramy muszą zostać znalezione i otwarte, aby pozwolić na przybycie "spoza kręgu czasu". Owa brama została opisana przez Lovecrafta jako jeden z samych Wielkich Przedwiecznych - "obrzydliwy Yog-Sothoth który pieni się niczym pierwotna maź w chaosie atomowym poza najniższym posterunkiem czasu i przestrzeni." Jako Strażnik Bramy, jest on równoznaczny z Choronzonem. "Najniższy posterunek", samemu będąc otworem lub oknem do wymiarów Wielkiego Pradawnego (Wszechświata B), to gwiazda Sothis, znana także jako Syriusz.

Z kolei, brama sił Nowego Eonu (Yog- Sothoth) jest kojarzona z "nie-sefirotyczną", Daath, w kabalistycznym Drzewie Życia. Jak to wyjaśnia Kenneth Grant:
"Jest teraz możliwe dostrzec ciągły przepływ i rozwój Eonów wydarzający się nagle i przechodzący z świata anty-materii. Yog (lub Yug.. eon lub epoka..) z Sothoth jest kontrapunktem - tak jak Eon Set-Thotha, lub Daath - swego Bliźniaka, Yug-Hoor, lub Eonu Horusa. Yog-Sothoth jest Bramą poprzez wieki do Gwiezdnego Źródła poza Yuggoth, Yug lub Eonem Goth.''
(Kenneth Grant: "Poza Kręgami Czasu", str. 214)

Wiedza i formuła poprzez którą owa brama może zostać ponownie otwarta, może być stąd też jedynie powstrzymana poprzez zaprzeczający jej wortex Daath. W sprawie samego Lovecrafta, który w świadomym życiu zajadle zaprzeczał rzeczywistości materii z którą on pracował, proces przywłaszczania był niemalże zupełnie nieświadomy, zachodząc za pośrednictwem doświadczeń sennych. Jak można było się tego spodziewać, odwiedziny takich nieludzkich i nadkosmicznych objawień przyjęły postać najbardziej odrażających koszmarów.

Z tego samego powodu, osoby inicjowane w Ezoterycznym Obrządku Dagona które pracują nad Otwarciem Wrót Yog-Sothoth muszą być przygotowane do podjęcia najbardziej niebezpiecznego zejścia do Otchłani Daath (tak zwanej "fałszywej wiedzy") w celu skutecznego użycia owych formuł. Ten proces obejmuje ukazanie części samego siebie w owych przestrzeniach "pomiędzy", do których Lovecraft czynił ciągłe odniesienia i które tworzą istnienia samych Pradawnych. Jest tutaj owa "fałszywa wiedza" (opisywana przez Lovecraft jako grimoire - Necronomicon) którą można tutaj znaleźć i pobrać, z powrotem poprzez wir Daath i ostatecznie dająca prawdziwą, rzeczywistą manifestację w Zewnątrz.Powrót do działu Publikacje
ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©