Portal Mrooczlandia

[ Magia ] - [ Publikacje ] - [ Vril - Potęga Nadchodzącej Rasy ]

Vril - Potęga Nadchodzącej Rasy

Rozdział X

Słowo Ana (wymawiane zgrubsza jako "Arna") odpowiada naszej liczbie mnogiej ludzi; An (wymawiane Arn), liczbie pojedyńczej słowa mężczyzna. Słowem używanym na określenie kobiety jest Gy (wymawiane twardo, niczym 'Guy'); od niego tworzy się 'Gy-ei' przechodzące w liczbę mnogą, lecz G przechodzi miękko w liczbę mnogą, niczym Jy-ei. Mają oni przysłowie ukazujące że ta różnica w wymowie jest symboliczna, ponieważ płeć żeńska jest słaba, lecz trudna do postrzegania jako taka w poszczególnych przypadkach. Gy-ei cieszą się wszystkimi prawami na równi z mężczyznami, o co walczą pewni filozofowie na powierzchni ziemi.

W dzieciństwie one zajmują się swymi zajęciami i pracują wraz z chłopcami; w rzeczy samej, w wcześniejszym wieku są kierowane do zabijania zwierząt nieprzejednanie wrogich, dziewczęta są często wybierane, ponieważ z swej natury są bardziej bezlitosne pod wpływem lęku lub nienawiści. W przerwie pomiędzy dzieciństwem a wiekiem małżeństwa, wszelakie zbliżenia pomiędzy płciami są zawieszone. W wieku małżeństwa jest to odnowione, nigdy z gorszymi konsekwencjami niż te które towarzyszą małżeństwu. Wszelaka sztuka i powołania wyznaczone dla jednej płci stoją otworem przed drugą i Gy-ei przypisują sobie wyższość w wszelakich owych głębokich i mistycznych gałęziach rozumowania, ponieważ mówią one że Ana są niezdolni do spokojnego umiarkowanego rozumowania, lub rutynowego zajmowania się swymi sprawami zawodowymi, tak jak nasze młode damy w naszym świecie uznawają się autorytetami w najsubtelnieszych sprawach doktryny teologicznej, która dla nielicznych mężczyzn, aktywnie zaangażowanych w światowe interesy, wydają się być wystarczająco uczone lub posiadające wystarczająco wytworny umysł. Czy to z uwagi na ich wczesne kształcenia się w ćwiczeniach gimnastycznych czy też z powodu ich wrodzonych zdolności, Gy-ei zazwyczaj przewyższają Ana pod kątem siły fizycznej (pewien istotny element w postrzeganiu i obronie praw kobiet).

Posiadają one wyższą posturę i pomiędzy ich okrąglejszymi proporcjami są zawarte mięśnie i muskuły tak silne jak u płci męskiej. W rzeczy samej one twierdzą iż, zgodnie z naturalnymi prawami natury, kobiety są z natury większe niż mężczyźni, podtrzymują to twierdzenie przez odwołanie się do wcześniejszych form życia u owadów i najstarszych gatunków kręgowców - a mianowicie ryb, u których to osobniki żeńskie są zazwyczaj wystarczająco wielkie aby mogły zjeść swych małżonków jeśli one by sobie tego zapragnęły. Ponad wszystko, Gy-ei mają lepszą i bardziej skoncentrowaną moc ponad tajemniczym fluidem lub czynnikiem który zawiera żywioł zniszczenia, z większą dozą tej bystrości która pozwala dostrzec kłamstwo i obłudę. Stąd też one nie tylko bronią się przed wszelaką agresją z strony mężczyzn, lecz mogą, w każdej chwili gdy tylko zaczną czuć się zagrożone, zakończyć istnienie swego kłopotliwego małżonka. Na korzyść Gy-ei przemawia to że nie było w kronikach żadnego przypadku nadużywania przez nich tej przerażającej wyższości w sztuce niszczenia przez kilka ubiegłych stuleci. Ostatni jaki się wydarzył w społeczności którą omawiam, zgodnie ich chronologią, miał miejsce około dwóch tysięcy lat temu. Pewna Gy, przepełniona zazdrością, zamordowała swego męża i tej odrażający czyn wzbudził takie przerażenie pośród mężczyzn że wywędrowali wszyscy razem i pozostawili wszystkie Gy-ei samym sobie.


Poprzednia | Strona 9-1 | Następna


Powrót do Vril - Potęga Nadchodzącej Rasyميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Kontakt | Zgłoś Błąd | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net
Internationale: Российская Федерация | English language | Deutsche Sprache | China | Lingvo Internacia


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©