Portal Mrooczlandia[ Magia ] - [ Publikacje ] - [ Komunikowanie się z Roślinami ]

Porozumiewanie się z roślinami

Doświadczenia istnienia roślin na tym świecie są całkowicie odmienne od doznań odczuwanych przez nas, zwierzęta. Ponieważ rośliny nie mogą się poruszyć, to istnieją w stanie całkowitej akceptacji i pokoju z sobą samymi. Emocje takie jak lęk, nienawiść, zazdrość, zaborczość itp. są całkowicie nieznane roślinom i nie służyłyby im w żadnym celu. Z drugiej zaś strony, rośliny są zdolne doświadczać o wiele szerszego zakresu wyższych emocji niż my zwierzęta, jesteśmy w stanie sobie to wyobrazić.

Jednocześnie też, istnieją uczucia które rośliny dzielą z nami, zwierzętami. Są to uczucia takie jak miłość, ból, radość, pragnienie, itp. Są to doznania które dzielimy wraz z roślinami i które dotyczą podstawowych zdolności do porozumiewania się z nimi.

Odczuwanie roślin nie różni się zbytnio od odczuwania ludzi. Na przykład, kiedy myślimy o uprawianiu seksu z kimś kto rzeczywiście nas kręci, odczuwamy namacalne spiętrzanie się energi seksualnej łączącej nas z daną osobą. Podobnie, kiedy wchodzimy do pokoju stając twarzą z twarz z kimś kto zachowuje się wobec nas niczym diabelsko obłąkany, odczuwamy wobec danej osoby namacalne spiętrzenie fali gniewu i strachu. Kiedy uśmiecha się do nas dziecko, odczuwamy przypływ radości który automatycznie powoduje odwzajemnienie przez nas uśmiechu. Niemniej jednak, większość z naszych reakcji z innymi osobami nie posiada owego poczucia więzi i emocjonalności oraz bezpośredniości. Przez większość czasu nawet nie patrzymy, spoglądając im w oczy, na ludzi do których się odzywamy, pozwalając im odczuwać swą samotność. Z powodu naszych nawyków społecznych, staramy się ograniczać dzielenie się uczuciami z innymi osobami, ponieważ postrzegamy to jako zagrożenie. Jesteśmy nauczeni zamykać się w sobie i bronić dostępu do własnego ja, pilnowania sterylności naszych relacji z innymi osobami i unikanie gdy tylko jest to możliwe okazywania uczuć.

W celu porozumiewania się z roślinami (lub ludźmi), musimy traktować ich jako nam równych. Jeśli obawiamy się ( lub wstydzimy) rozmawiać z bezdomnymi ludźmi, żebrakami, szaleńcami itp. to możemy także mieć problem z rozmawianiem z roślinami. Niemniej jednak, o wiele łatwiej jest rozmawiać z roślinami niż z ludźmi ponieważ rośliny nie mają odruchu obrony przed własnymi uczuciami i wyuczonego poczucia własnej wyższości w miejscu zajmującym naszą własną obronę i naszego własnego poczucia własnej wartości. Aby wyczuć rośliny (lub ludzi) musimy się z tego wszystkiego wyłamać; oznacza to że musimy postrzegać uczucia innych bytów które także odczuwają jako równie ważne co nasze uczucia dla nas samych.

Kiedy zaczniesz się po raz pierwszy porozumiewać z roślinami, to pomocne może być kontaktowanie się z tymi samymi poszczególnymi roślinami codziennie. Najlepiej abyś wychodził na dwór, w szczególności samotnie, ku temu samemu drzewu lub krzakom na kilka minut każdego dnia. Jeśli nie możesz tego zrobić, uprawiaj ogródek lub domowe rośliny doniczkowe które także się nadają do tego celu, mimo że łatwiej jest porozumiewać się z wielkimi drzewami. Dzieje się tak ponieważ sposób odczuwania (rodzaj struktury świetlistej poświaty) jest bardzo podobny u ludzi jak i roślin, podczas gdy owady, na przykład, są bardzo odmienne od obu wspomnianych powyżej grup. Dlatego też łatwiej jest porozumiewać się ludziom z drzewami i drzewom z ludźmi niż porozumiewać się im z owadami.

strona 1 | 2


Powrót do Komunikowanie się z Roślinami
ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©