Portal MrooczlandiaReklama charytatywna:
Stowarzyszenie Empatia

[ Magia ] - [ Publikacje ] - [ Wampir - Jego Przyjaciele i Krewni ]

Wampir - Jego Przyjaciele i Krewni

Rozdział II: Powstanie Wampira

Możemy teraz zapytać się jak ludzka istota przemienia się lub jest przemieniana w wampira i dobrze byłoby tutaj zgromadzić oraz uporządkować sprawy odnośnie których to ogólnie uważa się że przyczyniają się do tego że podatne osoby wpadają w ten demoniczny stan. Można założyć że jako iż tradycja wampira w znacznej mierze należy do Słowian i Greków, wiele z owych przyczyn które są bardzo powszechnie przypisywane i uznawane w Wschodniej Europie mogło nie przetrwać nigdzie indziej.

Wampirem jest ktoś kto wiódł życie bardziej niż zwyczajnie rozpustnie i pełne niepohamowanej nieprawości; próżny człowiek, ordynarny i zamiłowany w samolubnych pasjach, o diabelskiej ambicji, rozkoszujący się w okrucieństwie i krwii. Arthur Machen bardzo trafnie wskazał że "czarostwo i świętość są jedynie odmiennymi rzeczywistościami. Każde z nich jest pewnego rodzaju ekstazą, wycofaniem się z życia społecznego". Świat duchowy nie może być ograniczony jedynie do doskonałego dobra, "lecz doskonała grzeszność, koniecznie, ma w nim swój udział część. Zwykły człowiek nie może być większym grzesznikiem niż większym świętym. Większość z nas jest tylko niezmiennymi, wymieszanymi stworzeniami; przedzieramy się przez świat bez uświadomienia sobie znaczenia i wewnętrznego sensu rzeczy i zgodnie z naszą podłością i dobrocią które są z pomniejszej ważności... święty stara się odzyskać dar który stracił; grzesznik stara się uzyskać coś co nigdy nie będzie jego. W skrócie mówiąc, powtarza on Upadek... nie są to zwykli kłamcy którzy są wykluczeni przez te słowa; są to, ponad wszystko, "czarownicy" którzy używają materialnego życia, którzy używają wypadki pojawiające się w życiu materialnym jako narzędzia do uzyskania ich nieskończenie podłych zakończeń. I pozwólcie mi wam to powiedzieć; nasze najwyższe zmysły są tak tępe, są tak przesiąknięte materializmem, że możemy prawdopodobnie nie zdołać dostrzec prawdziwej podłości jeśli się z nią spotkamy)".

Huysmans pisze w "L? Bas": "Comme il est tr?s difficile d'?tre un saint, il reste ? devenir un santanique. C'est un des deux extr?mes. On peut avoir l'orgueil de valoir en crimes ce qu'un saint vaut en virtus".

Mówi się że święty jest osobą która zawsze wybiera lepsze z dwóch rozwiązań stawianych przed nim na każdym kroku. I tak też człowiekiem w pełni podłym jest ten który zawsze celowo wybiera najgorsze z obu rozwiązań. Nawet jeśli on robi rzeczy które mogą być postrzegane jako właściwe, to czyni je zawsze z jakiegoś złego powodu. Aby porównać się w ten sposób z jakiś danym przykładem wymagana jest intensywna koncentracja i żelazna siła woli, jest tak w przypadku osób które stają się wampirami.

Za wampira uważa się kogoś kto poświęcał się podczas życia praktykowaniu Czarnej Magii i trudno uwierzyć się że taka soba może spoczywać spokojnie, podczas gdy łatwo uwierzyć że jej wrogość objawia się w oddziaływaniu sił które mogą dowieść potęgi poprzez lęk i zniszczenie nawet kiedy owa osoba spoczywa w swym grobie. Czasami mówi się też - lecz to wierzenie jest rzadkie - że Wampir jest potomkiem wiedźmy i diabła.


Poprzednia | Strona 4-1 | Następna


Powrót do Wampir - Jego Przyjaciele i Krewniميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Kontakt | Zgłoś Błąd | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net
Internationale: Российская Федерация | English language | Deutsche Sprache | China | Lingvo Internacia


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©