Portal Mrooczlandia[ Magia : ] [ Wiedźmiarstwo: Magia Wicca ]

Magia Świec

Jedną z najprostszym magicznych sztuk które wyłaniają się z magii naturalnej jest palenie świec. Jest to proste ponieważ zawiera ona mało rytuałów i zaledwie kilka przedmiotów ceremonialnych. Teatralne rekwizyty do magii świec mogą zostać kupione w każdym sklepie i rytuały magii świec mogą być praktykowane w każdym pokoju lub sypialni.

Większość z nas dokonuje naszego pierwszego czynu magii świec w wieku do dwóch lat. Zdmuchiwanie małych świec na naszym torcie urodzinowym i myślenie przy tym o życzeniu jest czystą magią. Ten dziecięcy zwyczaj jest oparty o trzy magiczne zasady: skupienia, woli mocy i wyobrażenia. Mówiąc prostymi słowy, dziecię które chce aby owe życzenie urzeczywistniło się, musi się skupić (zdmuchnąć świece), wyobrazić sobie wynik końcowy (zażyczyć sobie tego) i mieć nadzieję że jego wola urzeczywistni się naprawdę (siła woli).

Wielkość i kształt świec jakie ty używasz jest nieważny, mimo iż bardzo dekoracyjne, niezwykle duże lub posiadające niezwykły kształt świece nie będą odpowiednie ponieważ mogą rozpraszać i przeszkadzać kiedy mag pragnie skupić się na ważnej pracy w swych dłoniach. Większość magów woli używać świec zwykłego lub powszechnego rozmiaru jeśli jest to możliwe. Te które są sprzedawane w różnych kolorach do domowego użytku są doskonale przydatne.

Świece które używasz do dowolnego rodzaju magii powinny być dziewicze, tj. nieużywane. Pod żadnym pozorem nie używaj świecy która już zdobi stół lub została użyta jako światło w sypialni lub oświetlenie nocne. Istnieje dobrze uzasadniony powód w okultyzmie dla którego nie używa się niczego nie będącego dziewicze w magii. Wibracje wnoszone przez używane surowce lub wyposażenie mogą przeszkadzać w twojej pracy i pomniejszać jej skuteczność.

Niektórzy magowie który są uzdolnieni artystycznie wolą tworzyć swe własne świece do rytuałów i magicznego użytku. Jest to bardzo praktyczne ćwiczenie ponieważ nie tylko nasycają świecę swymi własnymi wibracjami, lecz sam zwykły akt tworzenia swej własnej świecy jest silną magią. Specjalistyczne sklepy sprzedawają wosk na świece i formy wraz z knotami, perfumami i innym wyposażeniem.

Gorący wosk jest podgrzewany dopóki stopi się a następnie jest wlewany do formy w której zamocowano już stosowny knot. Następnie wosk jest pozostawiany do zastygnięcia a kiedy to już nastąpi, powstaje doskonale uformowana świeca. Do wosku przed schłodzeniem, mogą zostać dodane specjalne olejki barwiące i perfumy, w celu nadania odpowiedniego koloru i zapachu świecy do określonego magicznego rytuału. Sklepy branżowe które sprzedawają zaopatrzenie do produkcji świec mogą także dostarczyć podręczników w rodzaju "Zrób to Sam" wyjaśniających technikalia odlewnictwa świec dla początkujących.

Kiedy kupisz lub zrobisz swą świecę rytualną powinnnaś ją namaścić lub "dostosować" przed zapaleniem. Celem namaszczenia świecy jest ustanowienie magicznego połączenia pomiędzy świecą a magiem poprzez doznania głównych zmysłów. Poprzez fizyczne dotykanie świecy podczas procedury namaszczania, ładujesz świecę swymi własnymi osobistymi wibracjami a także skupiasz swe pragnienie magicznego czynu w wosku. Świeca staje się rozszerzeniem umysłowej mocy maga i jego życiowej energii.

Kiedy namaszczasz świecę do magicznego użytku, wyobraź sobie że jest to magiczny magnes z biegunem północnym i południowym. Namaszczaj olejkiem świecę zaczynając od szczytowego lub północnego końca ku połowie wysokości w dół. Zawsze nacieraj świecę w tym samym kierunku ku dołowi. Ten proces jest wtedy powtarzany od podstawy u podnóża lub południowego końca i biegnie ku środkowi.

Najlepszym rodzajem olejku do używania do namaszczania świec są naturalne olejki które mogą zostać bardzo łatwo pozyskane. Niektórzy sprzedawcy art. okultystycznych dostarczają olejków do świec z egzotycznymi nazwami. Jeśli mag nie chce ich używać, może on wybrać odpowiednie olejki lub perfumy z swego własnego źródła. Olejki rozpuszczające perfumy, sprzedawane przez sklepy branżowe jako dodatek do świec, są warte polecenia.

Świece które używasz mogą być zabarwione zgodnie z następującymi magicznymi zastosowaniami:
białe - duchowość i pokój;
czerwone - zdrowie, energia, siła, odwaga, i potencja seksualna;
różowe - miłość, uczucie i romans;
żółte - intelektualizm, wyobraźnia, pamięć i twórczość;
zielone - płodność, obfitość, szczęście i równowaga;
niebieskie - natchnienie, wiedza okultystyczna, ochrona i poświęcenie;
purpurowe - bogactwo materialne, wyższe zdolności magiczne, moc duchowa i idealizm;
srebrne - jasnowidzenie, natchnienie, energia astralna i intuicja;
pomarańczowe - ambicja, sprawy zw. z karierą i prawem.

Jeśli pragniesz użyć magii świec do leczenia, powinnaś wybrać czerwoną świecę do zapalenia. Aby pomyślnie przejść egzamin, zapal żółtą świecę, aby zdobyć wiedzę ezoteryczną, zapal niebieską świecę, zaś dla zdobycia korzyści materialnych, zapal purpurową. Oczywistym jest iż owe kolory odnoszą się do znaków zodiaku i sił planet.

Najprostszą forma magii świec jest napisanie celu twojego rytuału na dziewiczym skrawku papieru. Możesz użyć koloru papieru który odpowiada kolorowi świecy. Zapisz swą prośbę na papierze używając magicznego alfabetu, takiego jak tebańskiego, enochiańskiego, malachain, itd. Kiedy spiszesz to co pragniesz aby zdobyć poprzez magię świec - nową pracę, leczenie dla przyjaciela, zmiana domu, nową miłość, itd. - wyobraź sobie jak twój sen staje się rzeczywistością. Wyobraź sobie okoliczności w których może nastąpić zaoferowanie ci nowej pracy, wyobraź swego pracodawcę mówiącego że twoja wypłata została zwiększona lub wyobraź sobie wizję swego doskonałego partnera w miłości.

Kiedy zakończysz spisywanie swych próśb, ostrożnie zawiń papier w celowo powolny sposób. Włóż koniec złożonego papieru do płomienia świec i popal go. Gdy to robisz skup się raz jeszcze nad tym czego pragniesz od życia.

Kiedy zakończysz swój rytuał, pozwól się świecy zupełnie wypalić. Nie musisz stać przy świecy po zakończeniu rytuału, lecz upewnij się że jest zabezpieczona i gorący wosk nie wyrządzi żadnej szkody ani pożaru. Nigdy nie używaj ponownie żadnej świecy która została użyta kiedyś w jakimkolwiek magicznym rytuale. Powinna ona być stosowana tylko w tym rytuale i następnie pozostawiona do swobodnego wypalenia się lub później usunięta.

Jeśli dokonujesz magicznego rytuału w którym uczestniczą dwie osoby (np. leczenie nieobecnej osoby która jest w znacznej odległości) wtedy druga osoba może być symbolicznie przedstawiona podczas rytuału poprzez inną świecę. Wszystko co potrzebujesz to tylko poznać datę urodzin owej osoby i zapalenie świecy w kolorze stosownym dla jej znaku zodiaku. Owe kolory są następujące:
Baran - czerwony
Byk - zielony
Bliźnięta - żółty
Rak - srebrny
Lew - pomarańczowy
Panna - żółty
Waga - różowy
Skorpion - różowy
Strzelec - purpurowy
Koziorożec - czarny
Wodnik - wszystkie kolory
Ryby - fioletowyPowrót do działu Wiedźmiarstwo - Magia Wicca

ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©