Portal Mrooczlandia[ Magia : ] [ Wiedźmiarstwo: Magia Wicca ]

Atak magiczny i sposoby radzenia sobie z atakiem magicznym


Co powinno się zrobić w razie podejrzenia iż jest się celem ataku magicznego :

 1. Najważniejszą rzeczą jest sprawdzenie czy żywione przez nas uczucie ataku jest rzeczywiście skutkiem ataku, czy też tylko odczuciem płynącym z nas samych (czyli urojony atak). Pewne zjawiska mogą sie wydawać do objawów ataku, niemniej jednak nie są one skutkiem działania sił zewnętrznych, a ich chwilowe i impulsowe odczuwanie jako pozorny skutek działania "obcych" sił mogą powodować fałszywe alarmy.

 2. Sprawdź czy nie wysyłałaś/eś gdzieś na zewnątrz energii [np. w postaci zaklęcia], która mogła ulec odbiciu i powraca właśnie do ciebie. Nic takiego nie zachodzi w przypadku wrogiego ataku. Wiele osób boryka się często z zjawiskiem odbicia czaru które jest zbliżone do efektu "echa".

 3. Wytwórz tarczę uziemiającą. Energia ataku będzie kierowana ku Matce Ziemi, która przyjmie i wchłonie ową energię. Uziemianie jest podstawową umiejętnością jaką trzeba opanować aby móc skutecznie i bezpiecznie używać magii. Jeżeli czujesz iż są jakieś zaburzenia z przepuszczeniem energii poprzez ciało ku ziemi, po prostu użyj prostszej metody: odbij energię po skierowaniu jej w dół - ku Ziemi - co jest prostsze i szybsze do wykonania. Dokonując uziemienia, dokonujesz najprostszego i najmniej zajmującego z licznych możliwych sposobów obrony.

Czego nie powinno się się robić:

 1. Szukanie źródła ataku i próba kontrataku. Jeżeli się pomylisz lub jesteś nie dość silna (silny), możesz tym samym wzniecić nienawiść w osobie na której dokonujesz kontrataku. Możesz mieć rację w sensie konieczności podjęcia tak silnych metod obrony, ale też druga strona może nie być świadoma swego przypadkowego i czasami niezamierzonego, przypadkowego ataku - co doprowadzi do sytuacji rodzących konflikty . Nawet gdy masz słuszność, atakując jedynie zwiększasz nienawiść i skalę konfliktu. Kontratak to jedna z najczęściej potępianych form reakcji na atak psychiczny.

 2. Wytwarzać lustrzanej tarczy, odbijającej energię do nadawcy. Mimo iż jest to najczęściej dokonywana rzecz, nie jest to zalecane, a nawet wręcz uważane jest to za głupotę. Nie jest to niezbędne z prostego powodu: jeżeli możesz wytworzyć lustrzaną tarczę, to tym samym możesz także ukierunkować ją tak, aby odbitą energię kierowała ku Ziemi (gdzie zostanie wchłonięta i się rozproszy). Nie ma żadnego powodu, dla którego miałba (miałbyś) uziemić większą ilość energii niż możesz odbijać od nadawcy (o ile poprawnie wykonujesz odbijanie uziemiające). Z pewnych powodów, skuteczność odbijania nigdy nie będzie w pełni idealna. Możesz uderzyć odbiciem blisko nadawcy, zarazem nie trafiając; jeżeli nie zdołasz wtedy ukierować uderzenie ku ziemi, możesz narobić sobie kłopotów przypadkowo uderzając rykoszetem w inną osobę.

  Czasami uważa się iż odbicie energi do nadawcy (atakującego), nakłoni go do zatrzymania się i zaprzestania ataku z powodu uświadomienia mu jego czynu a także ponieważ powracająca (odbita energia) może sie okazać zbyt duża do poradzenia sobie z nią przez pierwotnego nadawcę. Ta ważna rzecz jest rzadko poruszana z uwagi na to, iż jeżeli nadawca (atakujący) był świadomy dokonywania ataku, to może być przygotowany na ewnetualną konieczność ponownego odbicia do celu (np. za pomocą luster lub innych technik przekierunkowania energii).

  Stąd też, jeżeli skorzystamy z prawie idealnego lustra odbijającego, i zaczniemy zwiększać ilość odbijanej mocy, to możemy uzyskać efekt lasera psychicznego; któż bowiem po drugiej stronie lustra będzie w stanie przechwycić aż tak bardzo skupioną wiązkę energii ?

  Jeśli druga osoba nie będzie świadoma tego że wysłała swą energię, to prawdopodobnie uzna że została zaatakowana i spróbuje dokonać kontrataku. Jeśli postąpi zgodnie z trzema krokami opisanymi powyżej to nikomu tym nie zaszkodzi. Jednakże wiele osób natychmiast pomyśli o natychmiastowym postawieniu lustra obronnego, lub nawet gorzej (zobacz poniżej; mogą zdecydować o tym żeby dać nauczkę osobie ich atakującej). Kilka osób naturalnie odpowie na odczucie ataku pozytywnie (szczególnie jeśli są w tak złym nastroju że wysyłają swą energię nawet nie mając o tym świadomości).

  Inną ważną sprawą jest przyciąganie do siebie nieuświadamianej sobie nienawiści wobec nas samych i waśni z powodu naszych własnych słabości. Zazwyczaj zdarza się że ktoś odbija dokładnie to co otrzymał jednak bez dodawania swej własnej energii w trakcie odbicia. Lecz te same osoby które się bronią, mogą dokonać "odbicia z radosnym dodatkiem". Wydaje się wtedy że można się łatwo wyczerpać z powodu swego sprawiedliwego postępowania w przypadku większości osób które dokonują ataków i jest bardzo trudno nie móc sobie wyobrazić w konkretny sposób, satysfakcjonujących efektów powrotu odbitej energii do nadawcy; takie coś można podciągnąć pod "kontratak" nawet jeśli się tego nie realizuje. Uziemianie tak nie skutkuje.

  Przyjrzyj się sobie kiedy ludzie dyskutują o "powrocie do nadawcy"; zobacz jak bardzo często występuje wtedy u ciebie skryte pragnienie zemsty lub ukarania, skrywane za drapieżnym pragnieniem "panowania nad sytuacją" - i odbijaniem ich normalnych prób podczas pozostawaniu w skupieniu dzięki pragnieniu nie dokonywania niczego więcej niż "usprawiedliwionego zachowania się".

  Usprawiedliwione zachowanie się nie jest zagadkowym zachowaniem; jest to własna wiedza i zrównoważenie. Jest też inna, podobna sprawa która pojawia się często w dyskusjach; chęć "dania nauczki osobie wysyłającej energię". W niektórych przypadkach, słyszałem o usprawiedliwianiu się poprzez "chronienie społeczności". To bardzo kłamliwy sposób tłumaczeniu się wielu osób... Czy to że bogini dała ci status strażnika "zasady trójpowrotu" i symbol strażnika zasad, zwalnia cię od wszelakich konsekwencji i odpowiedzialności "ponieważ jesteś tylko pośrednikiem" ? Owa pycha wymaga doznania twardej nauczki, lecz samodzielne wyznaczenie się na strażnika zasad może być główną przyczyną działania jako główny odbiorca wysyłanych energii. O wiele zdrowiej było by odrzucić swą własną obłudę i ogłosić że nasze własne ego prowadzi do waśni. "Uczenie innych poprzez dawanie im ciężkich nauczek" prowadzi do wpadania w pułapki swej własnej obłudy, prowadzi ku drodze która osłabia nas za pośrednictwem naszych własnych pokus.

  Rozważcie też, to czy pomimo waszego początkowego wrażenia, negatywna energia nie pochodzi z wnętrza, z was samych? Czy dobrze czynicie "odbijając ją od siebie" (możliwe że wraz z dodatkowymi uświadomionymi lub nieuświadomionymi sobie żądzami) lub też uziemiając ją? "Ojej, odesłałem to w dobry sposób, lecz to powróciło; nadawca naprawdę potrzebuje aby dać mu nauczkę !". To może być bardziej prawdziwe niż to podejrzewacie.

  Zauważ nie nigdzie nie powiedziano że nie ma się "prawa" do wytworzenia tarczy odblaskowej, owszem - każdy ma takie prawo i jest to w pełni sprawiedliwe. Czasami, mimo że jest to możliwe, i uzasadnione to zarazem jest to nieroztropne postępowanie. Istnieje też pewna różnica pomiędzy prawem do samoobrony, a tym co się pod tym pojęciem rozumie.

  Odbijanie tego nie jest konieczne, ani też nie zaskutkuje pozytywnymi skutkami, ale jeśli ma to stanowić naukę którą trzeba zrozumieć to czemu o tym wspominam ? Każdy wybiera swą własną ścieżkę i dlatego też powinno tak być. W końcu jeśli ktoś o tym rozmyśla to powinien dobrze wiedzieć co czyni.
  Autor: Zhahai Stewart
Powrót do działu Wiedźmiarstwo - Magia Wicca

ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©