Portal Mrooczlandia[ Magia : ] [ Magia Żywiołów ]

BHP z magii Żywiołów
czyli zasady bezpieczeństwa i posługiwania się magią żywiołów.


Witam wszystkich.
Niniejszy artykuł będzie poświęcony zasadom bezpieczeństwa i bezpiecznego użytkowania magii żywiołów.

Stanowisko pracy

Więc może zacznijmy od stanowiska pracy(czyli miejsca w którym będą odprawiane rytuały żywiołów, zaklęcia i prace z żywiołami).
Zanim przystąpimy do pierwszych czynności magicznych, należy wybrać sobie stałe miejsce pracy.
Jeśli mieszkasz na wsi, to bedzie to właśnie wielkim plusem, ponieważ bedziesz miał bezpośredni kontakt z przyrodą.
Jeżeli masz w pobliżu jakiś las, lasanek czy jakiś kawałek zalesionego terenu to w takim miejscu najkorzystniej będzie ci pracować z żywiołami.
taki teren z natury jest oczyszczony z tak zwanego brudu astralnego, ale zawsze lepiej samemu oczyścić miejsce przyszłej pracowni magicznej z wszelkiego brudu(czyli ze złej energii,z niechcianych bytów astralnych itp.).
Następnie robimy coś w rodzaju naznaczania swojego terenu,poprzez np.naznaczenie tego kawałka ziemi pentagramem(może on być czysto astralny),a następnie zabezpieczenie miejsca pracy przed niechcianymi gośćmi za pomocą np. stałej tarczy która broni dostępu do twojej pracowni niechcianym bytom, a nawet ludziom.
następnie pozostaje Ci tylko już odprawiać różne ryty i ćwiczenia związane z magią.

Jeśli zaś mieszkasz w mieście,możesz zrobić miejsce pracy we własnym pokoju, a jesli Cię stać, kupić jakąś sporą piwnicę i w niej wszystko robić.
Teraz pozostaje kwestia oczyszczenia miejsca prac magicznych.
Robimy to podobnie jak w wyżej wymienionym przykładzie z tym,że będziesz musiał co pewien niedługi odstęp czasu oczyszczać miejsce pracy ze złych energii.
Jeśli chodzi o naznaczenie pentagramem dla ochrony, to raczej nikt u siebie w pokoju nie będzie rysował czy malował pentagramu na podłodze, bo co wtedy pomyślą inny domownicy.
Wtedy pozostaje wyżej wymieniona opcja zrobienia czysto astralnego pentagramu w miejscu pracy.

Podstawowe zasady przygotowania się i zachowania podczas wykonywania prac magicznych.

Jest kilka zasad o których należy pamiętać przed wykonywaniem każdego rytuału czy też każdej innej czynności magicznej.
Zawsze zanim przystąpisz do czynności magicznych(w magi żywiołów), jest ważne aby oczyscić umysł i choć na chwilę zrelaksować ciało.
Następnie przed przystąpieniem do pracy należy oczyścić miejsce pracy ze wszystkiej brudnej energii, i można jeszcze postawić tzw.bramkarza (np. anioła stróża czy kogo kto woli) który pilnuje porządku na zewnątrz.
Gdy wykonasz już te czynności, możesz przystąpić do rytuału/czynności magicznych pamiętając by rzucić krąg magiczny z danego żywiołu (poprostu w zależnosci z jakim żywiołem pracujemy to wykorzystujemy ten sam żywioł do rzucenia kręgu, jeśli korzystamy ze wszystkich żywiołów, to rzucamy krąg czterech żywiołów).

Następnym ważnym punktem jest to żeby podczas prac magicznych być pewnym tego, że zamierzony cel się osiągnie,a także mocno w to wierzyć,zaś nie można mieć chwili zwątpienia w to co się robi bądź w siebie samego,ponieważ to może doprowadzić do nie wypalenia rytu/zaklęcia.Poprostu wystarczy chwila zawachania i bach wszystko się posypało i cała praca poszła na marne.

Kolejnym ważnym krokiem jest po zakończeniu rytuału poprawne zamknięcie magicznego kręgu.
Dlaczego to takie ważne??A dla tego,że jeśli krąg nie zostanie zamknięty do końca bądź zostanie w niewłaściwy sposób zamknięty,może to się przyczynić do przyklejenia róznych bytów astralnych do nas,a także grozi ciagłą utratą energii.Najprościej mówiąc w takiej sytuacji nie zamykacie drzwi do końca za sobą,co może właśnie w taki sposób skótkować.

Etyka magii żywiołów
Czyżby moralność w magii? Naturalnie, że i w magii konieczna jest moralność. Chodzi tu dokładnie o moralność duchową.
"Jeżeli inni czynią Ci dobrze to Ty czyń im tak samo".
"Jeżeli inni czynią Ci źle,to albo czyń im dalej dobrze by zmienili swoje zachowanie w stosunku do Ciebie,jeśli zaś tak nie jest,to i Ty także czyń im podobnie".

Są to dwa główne prawa magii żywiołów ustanowione jeszcze przez starożytnych.
Oczywiście nie należy odrazu na kogoś rzucać jakiś klątw czy złych uroków jeśli nam wyrządził krzywdę, należy wtedy oddać mu szacunek za to,że jest tak głupi że się poniża do takiego niskiego poziomu.
Należy wtedy bowiem pomóc takiemu człowiekowi.
Jeśli zaś to jest stałe i uciażliwe i nie daje się mu już pomóc zniszcz go.
taki jest przekaz tych dwóch praw.

Ważne

Pamiętajcie, że podczas korzystania z usług żywiołów należy się im należyty szacunek i należy się im "szczerze" podziękować za pomoc w osiągnięciu celu.
Natomiast jeśli rzucicie w kąt żywioły, to zapewniam was, że duchy żywiołów się zemszczą na was za brak szacunku.
Pamiętajcie,że żywioły są od was potężniejsze i jeśli będziecie nieodpowiednio korzystać z nich to może się dla was to skończyć tragicznie.
Duchy żywiołów czuwają cały czas.


Autor: radek (użytkownik Forum Dyskusyjnego Portalu Mrooczlandia)
wszystkie opinie autora są tylko i wyłącznie jego opiniamiPowrót do działu Magia Żywiołówميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©