Portal Mrooczlandia[ Wampiry i Wampiryzm ]

Księga Jy-had

(Specyfikacja #11153 - Księga Jy-had - SD)

Podsumowanie

Rodzaje zasiedleń ciał:
Powracając do sprawy zasiedleń ciał, rozróżniamy trzy rodzaje przejęcia / zasiedlenia ciała:
 • infekcyjne - czyli to które należy zwalczać; szkodliwe i naganne - polegające na próbie kradzieży ciała i izolowaniu tudzież unieszkodliwieniu właściciela ciała;
 • wrodzone - czyli tzw. otherkiny (odmieńce) - neutralne i będące naturalnym zjawiskiem;
 • symbiont - czyli kooperacja - neutralne, polegające na umowie pomiędzy właścicielem ciała a gościem. Symbiontyzm spotykany jest najczęściej w religiach typu VooDoo i HooDoo (rola Woduna w ceremoniach) a także w zjawiskach medjumicznych. Symbiont to krótkotrwałe lub stałe udzielanie swego ciała duchom lub bytom w celu umożliwienia im działania w świecie fizycznym.

Zaślepienia i Natchnienia
Z uwagi na charakter przemiany - czyli zjawisko zawężenia / wpływu na psychikę lub postrzeganie świata - osobnym zagadnieniem jest tutaj kwestia wpływu symboli i otoczenia na jaźń i świadomość.
Najważniejsze są tutaj dwie rzeczy:
 • Wpływy artefaktów
  Czyli wpływy przedmiotów lub innych form aktywności mocy magicznej oddziaływującej na użytkownika - czyli zarówno tatuaże, symbole jak i przedmiotów typu amulety, talizmany itp.
  Każdy symbol, zaklęcie, mantra, tatuaż lub przedmiot w właściwy dla siebie sposób oddziaływując, niesie zagrożenie ryzyka zmiany spostrzegania - stąd też tatuaże i symbole powinny być starannie przemyślaną decyzją, aby zarówno się nie "kłóciły" - np.: symbol pobudzający + symbol uspokajający = niepotrzebne marnowanie mocy oraz inwidualna reakcja użytkownika na zjawisko "zwarcia" / "spięcia" / "konfliktu" mocy (najczęściej zbędny chaos oraz zaburzenie przemian energetycznych / samoosłabienie).
  Najlepiej wybierać symbole o działaniu ochronnym lub neutralnym.
  Wszelkie inne, nieumiejętnie stosowane przez niewtajemniczonych, niosą ryzyko błędnego użycia lub zbyt silnego wpływu.
  Przykładowe kłopoty wynikające z nieumiejętnego używania:
  Zbyt silna motywacja (mania), nadmierny potencjał z którym nie radzi sobie aura (przeciążenie nadmiarem mocy), zaburzenia w życiu codziennym (np. pracoholizm i inne).

 • Wpływy miejsc
  Wpływy miejsc - czyli wpływy obszarów w świecie fizycznym, najczęściej w kontekście tzw. nawiedzonych miejsc, a dokładniej (po odrzuceniu wpływów mediumicznych [osób żyjących]) portali międzywymiarowych (międzypłaszczyznowych).
  Powstawanie i zanikanie bram jest naturalnym zjawiskiem związanym z wędrówkami karmicznymi i bio-polem Ziemi, a także energią środowiska naturalnego.
  Prócz naturalnych miejsc mocy - działających pozytywnie (przyspieszona odnowa bio-psychiczna oraz przywracanie naturalnego rytmu przepływu mocy przez czakramy i centra energetyczne w ciele fizycznym) - są także tzw. miejsca w których następuje efekt powracającego echa - "fali stojącej" zdarzeń które się kiedyś w danym miejscu wydarzyły, a spowodowały swą intensywnością napromieniowanie danego miejsca emocjami i mocą do poziomu w którym tzw. "fale uderzeniowe" są odtwarzane na zasadzie echa i oddziaływują tym samym na żywych.
  Najczęściej objawami tego rodzaju wpływów są zjawiska tzw. "przeklętych miejsc", a czasami nawet odgrywanie przez żywych historii odczytanych podświadomie z tła i powtarzanie ich przez przebywające tam osoby (tzw. "zło które powraca po latach").
  Dużą rolę odgrywa tutaj "zaprogramowanie" danego pola energetycznego na zachowanie i odtwarzanie przy wykorzystaniu zjawiska wzmocnienia mocą pobraną z aury osób goszczących w danym miejscu.
  Dodajmy do tego zjawisko wpływu na psychikę impulsów podprogowych [np. niskiej mocy przekazy tudzież podświadomy odczyt zapisu fal uderzeniowych] i mamy wyjaśnienie mechaniki tego rodzaju opętania.

Wnioski końcowe
Kończąc poniższą specyfikację, należy przypomnieć kilka najważniejszych rzeczy:
 • Symbioza typu właściciel ciała - gość (o charakterze posługiwania się przez gościa ciałem fizycznym udostępnionym przez właściciela) o ile nie stanowi przyczynę zaburzeń, nie jest niczym złym.
 • Zawsze i wszędzie należy zachować ostrożność i o ile jest to możliwe - dystans emocjonalny - w praktykowaniu magii.
 • "Co za dużo to niezdrowo" - stosując oddziałujące na osobę lub otoczenie środki magiczne należy mieć na uwadze konieczność zachowania proporcji i równowagi i unikać - o ile tylko to możliwe - zbyt silnego oddziaływania.
 • "Oczy szeroko otwarte" - czyli twarde stąpanie po ziemi, samokrytyka i sceptycyzm, korzystanie z intuicji, a także unikanie utopijnych pragnień. Baczne analizowanie i korygowanie używanych metod.
 • "Po owocach ich poznacie" - czyli analiza oddziaływania przedmiotów lub bytów, tudzież zjawisk na dany układ / badany przypadek - osobę lub miejsce.
 • "Kiedy spojrzysz w Otchłań, ona spojrzy również w ciebie" - czyli prace nad uodparnianiem się na psychomanipulacje, nacisk na krytykę i obiektywne podchodzenie do spraw z jednoczesnym zachowaniem zasady nienaruszania ekosystemu gdy nie jest to konieczne, unikanie niepokojenia i przywoływanie tego co "spoza" (z innych sfer) bez konkretnego powodu i celu.
 • Poszanowanie innych bytów. Czyli nie każda odmienność jest zła. Złe są tylko te które prowadzą do zaburzeń lub są szkodliwe dla właściciela ciała / medium. Każdy ma prawo do własnego ciała i nie wolno próbować wyrzucać z ciała kogoś, kto zajął porzucone ciało.
 • Bezstronność. Czyli nie uleganie wpływom związanym z namawianiem do prześladowania określonych typów bytów / odmieńców - ale bezstronne zwalczanie destruktywnych zjawisk (infekowania). Równe traktowanie stanowiska duchów i stanowiska żywych. Negocjowanie i wypracowanie porozumień.
 • "Prewencja lepsza niż oczyszczanie".
  Czyli informowanie o możliwych zagrożeniach, a także szerzenie wiedzy o cenie (zużywanie ciała fizycznego u ludzi) za korzystanie z magii.
  Pełne i darmowe nauczanie o sposobach ochrony i oczyszczania, zwalczania propagowania używania magii do ataków.
 • "Moc nie jest czyjąś własnością".
  Czyli magia nie jest ani zła ani dobra.
  Zwalczanie zakłamań dotyczących magii, a także przeciwdziałanie okradaniu z energii.
  Nikt nie może być niewolnikiem bogów / religii, ale bogów należy szanować.Uwaga: Publikowane tutaj treści przeznaczone są tylko dla osób pełnoletnich.

Powrót do działu Wampiry i Wampiryzm

ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©