Portal Mrooczlandia[ Wampiry i Wampiryzm ]

Uwaga: Pseudo-wampiryzm
(Czyli rzeczy nie mające NIC wspólnego z wampirami)


Poniższy artykuł ma za zadanie pomóc wam uzmysłowić sobie iż pewne rzeczy które się zwykło uważać za czyny świadczące o waszym "byciu wampirem" są wielce ryzykowne. Nikt nie zmusza was do czytania tego artykułu, lecz warto go przeczytać aby wiedzieć co się ryzykuje bawiąc się w rzeczy powszechnie uważane za związane z wampirami (lecz tak de facto nie mające z nimi nic wspólnego) nim będzie za późno.
Jest to wykaz głupich i typowo ludzkich bezmyślnych zachowań których nie powinniście czynić !
 • Picie krwii ludzkiej i / lub zwierzęcej:
  Ludzki organizm nie jest w stanie przetrawić krwii w sposób uzasadniający jej spożywanie przez ludzi. Po spożyciu krew zostaje rozłożona na składniki które są raczej mało przydatne dla organizmu ludzkiego. O wiele bardziej sensowne byłoby spożywanie kaszanki lub potraw zawierających krew zwierzęcą - np. czerninę.

  Jeśli zabijasz zwierzęta aby tylko zobaczyć jak się męczą to znaczy iż masz zaburzenia osobowości zwane sadyzmem (na szczęście - da sie to leczyć), a gdy w dodatku zabijasz biedne zwierzęta by nie tylko się nad nimi znęcąć, lecz też pić ich krew to oznaka tego iż już pora nieco sie zastanowić nad swym życiem zanim skończysz w wygodnym kaftaniku i w gumowych ścianach gdzie już nikogo nie skrzywdzisz.
  Najpierw zwierzęta, potem ludzie...
  Być może wyrośnie z ciebie mały psychol którego potem będzie musiało żywić całe społeczeństwo...

  Spożywanie ludzkiej krwii przez ludzi 'doda' ci prawie tyle samo energii co picie własnego moczu. Po prostu nie uzyskasz żadnych super-, hiper-, mega-mocy itp. tylko co najwyżej możesz doznać nieciekawych reakcji żołądka.

  Jeśli zaś lubisz się nurzać w krwii to jest na to praktyczne rozwiązanie: zatrudnij się w zakładzie mięsnym - albowiem możliwe iż masz ukryte predyspozycje do bycia rzeźnikiem, zaś twojej ulubionej krwii ci tam na pewno nie zabraknie.
  Jeśli zaś odczuwasz dziwny apetyt to znak że pora na zmianę jadłospisu i upewnienie się iż nie masz niedoborów żywieniowych, np. białka lub tłuszczu w pożywieniu.
  Picie krwii było praktykowane w danych kulturach jako forma uzupełnienia niedoboru białka zwierzęcego i/lub przez osoby chore na porfirię - niedobór żelaza organicznego [chelatyn].
  Czasami w wierzeniach kanibali spotyka się spożywanie krwii (lub ciała) postrzegane jako sposób na przejmowanie mocy, siły lub cech wroga, zaś najpowszechniejszym tego przykładem w Europie jest wiara w właściwości byczej krwii.
  Wiara w to że krew zawiera w sobie pierwiastek młodości pochodzi właśnie z wierzeń kanibalii i sposobu postrzegania krwii jako siedliska duszy lub esencji żywotności (krew roznosi po całym ciele składniki odżywcze).

  Prawdziwe wampiry nie znęcają się nad zwierzętami i nie zachowują się niczym osoby 'normalne innaczej'.
  Na pewno też nie bezczeszczą krwii która dla nich posiada bardzo głębokie znaczenie.

  Kącik humoru:
  Jak niesie pogłoska, pewni młodociani 'geniusze' przespawszy lekcje biologii 'odkryli' iż w ludzkiej krwii jest coś co dodaje energii - niemniej zapomnieli chyba że glukozę - czyli czystą energię dla organizmu - można kupić na kilogramy w każdej aptece...
  Jak wiadomo glukoza jest źródłem energii dla komórek mózgu, tak więc zamiast bawić się w pijawkę zawsze można kulturalnie zjeść coś co zawiera glukozę, np. jakiś owoc, sok, czekoladę itp.

 • Gryzienie w szyję dla zabawy.
  Taka bezmyślna zabawa grozi uszkodzeniem tętnic, w skrajnych przypadkach można uszkodzić sobie tchawicę a na pewno siniaki lub krwiaki. Przecież chyba nie chcecie dostać Nagrody Darwina w kategorii czysta bezmyślność ?

  Ciekawostka:
  Gryzienie wiązane było z wampirami a także wilkołakami ponieważ ludzie w dawnych czasach nie posiadali wiedzy o chorobach takich jak wścieklizna lub porfiria.
  Ugryzienie wampira miało rzekomo przenosić chorobę - podobnie jest w przypadku wścieklizny [światłowstręt, agresja itp].
  Zaś spożywanie żelaza organicznego, którego w dawnych czasach raczej nie dało się uzyskać żadnymi znanymi metodami zmuszało do spożywania dużych ilości pokarmów zawierających krew.

 • Zażywanie narkotyków lub spożywanie krwii zmieszanej z substancjami psychoaktywnymi.
  Ktoś wam powiedział że każdy energetyczny pasożyt [często mylony z wampirem] zażywając narkotyki dostaje zastrzyku energii ?
  Osoba która namawia do zażywania narkotyków wpatając w to motyw wampirów na pewno jest nie tyle wampirem co przypadkiem do leczenia psychiatrycznego. Szczególnie się to tyczy spraw w których osoby niedouczone piją ludzką (zazwyczaj własną) krew wymieszaną z jakimiś "ulepszaczami".
  Wampiry to nie narkomani !

 • Nacinanie się, samookaleczanie.
  Jeśli podcinanie sobie żył ma być na coś dowodem to na pewno nie na to że jesteś wampirem, co najwyżej może być dowodem na twoją lekkomyślność i na to że spałeś/aś na lekcjach biologii.
  Nie ufaj nikomu kto twierdzi że nacinanie sobie nadgarstków żyletką nie jest niczym złym - pamiętaj: osoba która tak mówi być może pracuje w zakładzie pogrzebowym. Zabawy w samookaleczanie prócz ryzyka śmierci, lub zdobycia trudno gojących się ran, niosą z sobą ryzyko kalectwa a na pewno cię oszpecą. O skutkach zakażeniach rany wspominać chyba nie trzeba ?
  W ramach edukacji poczytaj sobie o chorobach takich jak np. zakażenie krwii lub tężec.

 • Stosunki płciowe przy jednoczesnym samookaleczaniu.
  (Czyli od gryzienia do krwii poprzez S-M, aż po BDSM.)
  Przespało się lekcje biologii na której była mowa o chorobach które przenoszą się drogą płciową lub poprzez płyny ustrojowe ? Pij więcej kawy zanim będzie za późno na naukę...

  Ostrzeżenie:
  W przypadku wzajemnego samookaleczania się i picia krwii podczas stosunków seksualnych mogą zajść dosyć poważne i trudne do leczenia zmiany w psychice [zakodowanie związku boźdźca przyjemności seksualnej z faktem spożywania krwii] czyli mówiąc wprost - można popaść w dosyć paskudne uzależnienie z którego TRUDNO się wyleczyć.

 • Wykaz zaburzeń psychicznych, które - wbrew powszechnym mitom - nie mają NIC wspólnego z wampirami:
  (Na bazie wykazu zamieszczonego na http://www.republika.pl/xuzon)
  - Alghedonia [Przeżywanie rozkoszy podczas doznawaniu bólu].
  - Apotemnofilia [dewiacja w której bodźcem seksualnym jest własne okaleczone ciało].
  - Autonekrofilia [dewiacja w której bodźcem seksualnym jest wyobrażanie siebie martwym].
  - Autossassinofilia [dewiacja w której bodźcem seksualnym jest pozorowanie własnego zabójstwa].
  - Ekskrementofagia [dewiacja polegająca na osiąganiu satysfakcji seksualnej przez spożywanie wydalin partnera] oraz Hygrofilia [dewjacja w której bodźcami seksualnymi są wydzieliny ciała] w odniesieniu do krwii miesiączki lub krwii z rany.
  - Eretofonofilia [skrajna postać sadyzmu, w której wyzwolenie seksualnej reakcji następuje podczas mordowania ofiary].
  - Fobofilia [Rzadka dewiacja w której podniecenie seksualne jest wywoływane przez bodźce lękowe].
  - Masochizm [dewiacja seksualna, w której istotną cechą jest czerpanie rozkoszy seksualnej w związku z niezwykle silną uległością i podporządkowaniem się drugiej osobie].
  - Ksenofilia [rzadko spotykany typ dewiacji seksualnej w której satysfakcję seksualną daje kontakt z zupełnie obcym, nieznanym].
  - Nekrofilia [dewiacja seksualna polegająca na podejmowaniu obcowania płciowego z osobą zmarłą].
  - Nekrosadyzm [odmiana sadyzmu w jednej z jego krańcowych postaci. Szczególnie niebezpieczna dewiacja seksualna. Wyraża się śmiertelnym duszeniem].
  - Sadomasochizm [współistnienie potrzeb, fantazji i pragnień sadystycznych i masochistycznych].
  - Stygmatofilia [Szczególny pociąg do nakłuwania i/lub tatuowania siebie bądź partnera seksualnego, co warunkuje wyzwolenie reakcji seksualnej] w odniesieniu do zachowań pseudo-wampirzych pod kątem samookaleczania się.
  - Zoosadyzm [znęcanie się nad zwierzętami wywołujące reakcję seksualną].Uwaga: Publikowane tutaj treści przeznaczone są tylko dla osób pełnoletnich.

Powrót do działu Wampiry i Wampiryzm

ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©