Portal Mrooczlandia

[ Magia ] - [ Publikacje ] - [ Magia: Kurs Magi Zachodnio-Europejskiej ]

Magia: Kurs Magi Zachodnio-Europejskiej

Lekcja 1: Dlaczego magia


Zdolność myślenia zdaje się odróżniać nas od innych stworzeń. Mimo że skupiamy się nad życiem w świecie fizycznym, to jesteśmy istotami umysłowymi. Tak naprawdę myślimy cały czas. Planujemy, rozmnażamy się, przeżywamy stany załamania lub uniesienia - wszystko to jest myślami. Lecz wszechświat także jest umysłowy i jeśli zdołamy kontrolować nasze myślenie to możemy zobaczyć potężne wyniki w naszym codziennym świecie.

Przez wieki zostało rozwiniętych i stworzonych wiele systemów magii, dokonano tego w celu pomagania nam kontrolowania naszych myśli. Prócz tego odrzucono wielką ilość dogmatów w celu stworzenia z nas lepszych ludzi. Magia (w sensie okultyzmu, czasami nazywana Magyją, w odróżnieniu od iluzjonistyki) jest jednym z najstarszych i najbardziej ogólnym z owych systemów. Magia jest nauką i stosowaniem sił paranomalnych. Używa ona szkoleń umysłowych, koncentracji oraz systemu symboli aby zaprogramować umysł. Celem umysłu jest zmiana nas samych i naszego otoczenia zgodnie z naszą wolą.

Większa część magii zachodnio-europejskiej znanej dzisiaj, przybyła do nas z starożytnego Egiptu i Chaldaei. Chiny, Indie i Tybet także rozwinęły swe własne unikatowe rodzaje magii. Zachodnio-europejska magia została nakreślona przez egipskich kapłanów tysiące lat temu i następnie została stłumiona wraz z rozpowszechnieniem się chrześcjaństwa. Owa epoka wyciszenia trwała aż do średniowiecza w Europie, kiedy to magiczna wiedza została ponownie odkryta przez alchemików i osób zajmujących się Kabałą. Tylko w trakcie minionych stuleci, lub wieków, zachodnio-europejska kultura otwarła swe umysły wystarczająco szeroko aby pozwolić na swobodne rozpowszechnianie się badań w danej tematyce. Od początku dwudziestego wieku nauka ukazała na danym polu badań istnienie wielu ciekawych spraw i zjawisk.


Parapsychologia i zjawiska parapsychologiczne

Przez parapsychologię, zaczynamy w końcu dostrzegać ukrytą naturę człowieka. Parapsychologia jest odłamem psychologi który bada zjawiska paranormalne. Ważne dowody są zbierane w licznych sprawach zjawisk paranormalnych. Wiedza uzyskana z badań parapsychologicznych może być stosowana, jak to się obecnie dzieje, do pełniejszego zastosowania w wielu dziedzinach, o wiele powszechniejszych niż teoretyczne studia i praktyka w magii.

Stąd też, ludzki umysł i ciało wydają się być nadajnikami energii lub siły parapsychicznej, podobnie jak stacja radiowa. Fotografia Kirlianowska i sprawdziany w komorze dyfuzyjnej zdają się popierać tą teorię. Mimo że dokładna natura tej siły paranormalnej jest bardzo ulotna i nieznana, to niewątpliwie jest to energia oddziałowująca w wszelakich zjawiskach paranormalnych i magii. Niemniej, NIE są to fale radiowe, ponieważ zachowuje się ona nieco odmiennie od nich. Siła parapsychiczna jest zbyt słaba aby można ją po prostu zmierzyć (przynajmniej przy obecnie stosowanych technikach i technologiach pomiarowych). Każdy posiada jakieś zdolności parapsychiczne. Istnieje wiele różnego rodzaju zjawisk paranormalnych. Parapsychologia dzieli je na dwie grupy: ESP i PK...


Przykłady ESP

ESP, skrót od angielskiego terminu "Extra Sensory Perception", oznacza odbieranie informacji poprzez środki paranomalne (tj. nie poprzez normalne fizyczne zmysły wzroku, słuchu, dotyku, zapachu lub smaku). W teorii jest to zdolność odbierania siły parapsychicznej spoza ciała. Jest tutaj kilka przykładów zjawisk ESP:
1) Jasnowidzenie, lub Zdalne Dostrzeganie - zdolność wyczuwania lub "widzenia" (w sposób nie-fizyczny) odległych obiektów, miejsc i ludzi. Osoby które dostrzegają duchy i zjawy prawdopodobnie posiadają dar jasnowidzenia.
2) Projekcja Astralna (OOBE) lub Wędrówki Jasnowidzące - pełne doświadczenie przebywania w odległych miejscach podczas snu ciała fizycznego.
3) Psychometria - odczytywanie informacji poprzez dotykanie fizycznych obiektów.
4) Odbieranie przekazów Telepatycznych - zdolność do bezpośredniego otrzymywania myśli (komunikowania się) na odległość, bez fizycznej więzi z nadawcą. Jest wiele codziennych przykładów tego zjawiska, kiedy to myślimy to samo co czym chce powiedzieć jakaś osoba. Bardzo łatwo jest dokonać experymentu dot. zdolności do odczytywania mysli. Opisywano bardzo dramatyczne przypadki telepatii, w których występował element doznań emocjonalnych w owych sprawach.
5) Medium, tak jak w przypadku seansu mediumistycznego.
6) Doświadczenia z tabliczką Ouija, wahadełkiem lub pismem automatycznym.
7) Prekognicja - dostrzeganie przyszłości. Podobnie i w tym przypadku, wydarzenia związane z wysokim napięciem emocjonalnym są bardzo podobne do "odpowiedniego nastrojenia" umożliwiającego odbiór informacji w danych zjawisku ESP.

Przykłady PK

PK, skrót od nazwy "PsychoKineza" polega na byciu aktywną lub nadawczą stroną zjawiska parapsychologicznego. Teoria stosowana tutaj mówi że siła parapsychiczna jest wysyłana na zewnątrz przez daną osobę. Do przykładów PK możemy zaliczyć:
1) Nadawanie przekazów Telepatycznych - czyli bycie stroną nadawczą w omówionej już powyżej sprawie Telepatii.
2) Właściwa Psychokineza (lub Telekineza) - zdolność do poruszania obiektów za pomocą siły parapsychicznej.
3) Czymś podobnym jest także zjawisko określane jako "Poltergeist" (hałasujący duch) w których to przypadku słychać odgłosy oraz poruszające i przemieszczające się z swych miejsc obiekty. Zjawisko to zawsze związane jest z czynnikiem ludzkim - często nastoletnią dziewczynką - która wydaje się być źródłem energi paranormalnej.
4) Metafizyczne Uzdrawianie - zdolność leczenia różnych przypadłości i słabości oraz niedomagań. Istnieje wiele udokumentowanych przypadków tego zjawiska. Zazwyczaj dotyczy to osoby uzdrawiającej i osoby uzdrawianej, mimo że istnieją przypadki pacjentów chorych na raka którzy nauczyli się samodzielnego uzdrawiania.
5) Teleportacja, aportacja i lewitacja.
Niektórzy praktykanci okultyzmu czują się że magiczne wytwarzanie efektów PK jest prostym kanałowym przesyłaniem energii kosmicznej. Inni sądzą że moc wywodzi się w jakiś sposób bezpośrednio od magów.


Podświadomość

Postulowana przez Freuda i innych, koncepcja podświadomego umysłu także jest ważna. Zasadniczo, jest to idea mówiąca że część umysłu zazwyczaj działa poniżej lub poza codziennym stanem świadomości i świadomością. Sny i hypnotyzm są tego dowodami. Prócz tego z podświadomością związane jest wiele automatycznych funkcji fizycznego ciała takich jak oddychanie i sugestie.


Dlaczego warto używać Magii ?

Magia obejmuje wiele rzeczy - naukę i sztukę, filozofię i metafizykę, psychologię i religie porównawcze. Magia jest przygodą na pograniczu tego co nieznane. Może ona połączyć razem kawałki życiowych puzzli w życie jako ważną całość.

Magia jest zabawna i ciekawa. Magii można używać by zmienić swój stan świadomości bez używania jakichkolwiek zewnętrznych substancji. Można zdobyć nowe doświadczenia. Dzięki magii może ożywać Fantazja. Zjawiska paranormalne mogą kontrolowane i zarazem też być zabawne i pomocne.

Magia jest pożyteczna. Może pomóc ci uzyskać doskonałe zdrowie i przynieść ci szczęście. Dzięki magii życie płynie lżej, żyje się lepiej. Można także używać magii dla poprawy własnej osobowości, aby kontrolować złe nawyki i rozwinąć nowe dążenia i wzmocnić motywację.

Magia jest potężna. Nigdy nie docenia się niesamowitej mocy magii. Można używać magii aby zmienić wydarzenia i osiągnąć swe cele. Można wywierać wpływ na ludzi i zjawiska. Lecz moc wykorzystywana tylko dla własnego dobra jest prostą drogą do samozagłady. Moc którą daje ci magia powinna sprawić że osobista moc nie będzie głównym celem twego uczenia się magii.


Magia i Wiedźmiarstwo

Liczne inne dziedziny okultyzmu są powszechnie obecnie rozpowszechniane prócz samej tylko magii. Istnieje wiele kultów i sekt które wyznawają swój własny światopogląd, lecz są pomiędzy nimi tylko niezbyt liczne różnice. Jedną z bardziej popularnych sfer w współcześnie okultyzmie jest wiedźmiarstwo (Wicca). Jest ono wysoce odmienne od stereotypu kultu diabła przez wiedźmy. Prawdziwe wiedźmiastwo jest kultem natury (para-pogaństwo). Wiedźmiarstwo ma wiele wspólnego z magią.

Alchemia także ma wiele wspólnego z magią. Jest ona dziedzictwem wywodzącym się z czasów średniowiecza. Alchemia dała początek naukom chemicznym i fizycznym. Niemniej ustalone dążenie alchemi, zamiana ołowiu w złoto, jest zbytnim ograniczeniem by móc alchemię nazwać magią. Czasami cele alchemi interpretowane są w nieco odmienne sposoby, jako przemiana człowieka w istotę duchową.

Później są liczni wspócześni jasnowidze lub "lekarze duszy", jak się lubią określać, którzy operują sami swymi własnymi niepowtarzalnymi systemami magicznymi. Mimo że wielu owych ludzi jest zwykłymi szalbierczymi oszustami, niektórzy z nich są naprawdę potężnymi okultystami.

Oczywiście, wszystko co tutaj zawarłem to tylko ogólne omówienie. Magia, wiedźmiarstwo, alchemia lub jakieś inna sfera okultyzmu jest złożonym tematem. Wystarczy powiedzieć że magia zawiera je wszystkie (tzn. jest eklektyczna). Dla magii niepodważalną filozofią jest, jak to określił w końcu Aleister Crowley: "używając metod naukowych - pomagać religii."


Pytania Kontrolne

1) Podaj definicję magii.
2) Zdefiniuj zjawiska ESP i PK. Podaj przykłady.
3) Czym jest podświadomość ?

Przedmowa Tłumaczy | Lekcja I: Dlaczego magia | Lekcja II: Subiektywność Doświadczenia


Powrót do Magia: Kurs Magii Zachodnio-Europejskiejميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Kontakt | Zgłoś Błąd | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net
Internationale: Российская Федерация | English language | Deutsche Sprache | China | Lingvo Internacia


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©