Portal Mrooczlandia

[ Magia ] - [ Publikacje ] - [ Magia: Kurs Magi Zachodnio-Europejskiej ]

Magia: Kurs Magi Zachodnio-Europejskiej

Lekcja VI: Myślokształty i Zjawy

Mimo że istnieją setki rodzajów wróżenia, to najpowszechniejszymi sposobami wróżenia są runy, astrologia, geomancja, tarot, I-Ching i pewne określone uzdolnienia parapsychiczne (szczególnie dar jasnowidzenia). Prawdziwe wróżenie jest czymś więcej niż tylko systemem działań mechanicznych ponieważ zawiera prawdziwą interpretację meta-fizyczną (otrzymywanie przekazu). Niektóre formy wróżenia są często używane w magicznych rytuałach w celu komunikowania się z przywołanymi bytami.

Ponieważ wróżenie działa poprzez umysł, jest ono wytwarzane i interpretowane przez umysł. Nasze postawy i lęki mogą zmieniać wyniki wróżenia. Czasami wyniki są bardzo szczegółowe i trafne - ale nie zawsze. Często przyszłość jest plastyczna oraz dowolnie zmienna i używanie magii może zmieniać jej wynik. Dlatego też wróżby ukazują tylko możliwości, co może być pomocne, lecz nie mogą nami rządzić.


Rozwijanie jasnowidzenia

Możliwe jest wzmocnienie swej naturalnej zdolności jasnowidzenia poprzez praktykę. Dobrym początkiem może być rozglądanie się wokoło siebie, zamknięcie oczu i próbowanie wyobrazić sobie swe otoczenie. Jest to także dobre ćwiczenie na wizualizację. Wizualizacja jest ważną zdolnością w magii. Ponownie otwórz swe oczy i sprawdź trafność swego wyobrażenia. Następnie zamknij swe oczy i spróbuj ponownie. Kiedy używasz swych fizycznych oczu, patrz na wszystko tak jak dziecko patrzy na to po raz pierwszy. Pozwól jaskrawości kolorów i kształtów wzrastać dla ciebie, aż wszystko stanie się naprawdę lśniące i błyszczące. Spróbuj poczuć ten blask kiedy zamykasz swe oczy i wyobrażasz sobie swe otoczenie. To tylko prosty krok do rozszerzenia tego co widzisz swymi zamkniętymi oczami w to co pamiętasz próbując zobaczyć to co jest w następnym pokoju lub co "wyobrażasz" sobie widząc w następnym budynku, następnym mieście, nawet na drugiej stronie świata. Nie oczekuj doskonałych wyników, szczególnie kiedy dokonujesz to ćwiczenie po raz pierwszy. Po prostu próbuj, nawet gdyby tylko po części wyniki były prawidłowe. Kolejnym ćwiczeniem jest wyobrażanie sobie tarczy zegara i w ten sposób próbowanie przepowiadania za pomocą jasnowidzenia, właściwego czasu.


Aura

W odpowiednich warunkach, możliwe jest aby dzięki darowi jasnowidzenia zobaczyć kolorowe światło otaczające wokoło inne osoby. Jest to znane jako "aura". Czasami aura jest widziana jako tęczowa świetlista otoczka wokoło osoby, zbudowana z różnych rozmaicie zabarwionych wartw i stref. Mimo że wielu okultystycznych amatorów twierdzi że potrafią łatwo i w każdych warunkach zobaczyć aurę, to osobiście wątpię w to czy jest tak naprawdę. Istnieją pewne złudzenia optyczne i specyficzne cechy wzroku które czasami mogą oszukiwać kogoś kto sądzi że widzi to czego tak naprawdę nie widzi. Na tym polu zjawisk, szczególnie powszechnie spotykana jest cecha wzroku znana jako pozostałość po widzianym przed chwilą obrazie. Aby doświadczyć tego zjawiska, zrób następującą rzecz: wpatruj się w jakiś jednolicie silnie jasny i ubarwiony przedmiot przez kilka minut. Szczególnie przydatne w tym eksperymencie są przedmioty w intensywnym kolorze czerwonym, zielonym lub niebieskim. Teraz spójrz gdzieś na białą powierzchnię i zobaczysz złudzenie obrazu obiektu w uprzednio oglądanym kolorze (czerwony obiekt ukaże się jako zielony, niebieski jako pomarańczowy, itp).

Jeśli jaskrawy przedmiot ma jasno oświetloną przednią powierzchnię, możesz zaobserwować na jego obrzeżach, otaczający go dopełniający kolor pochodzący z uprzednio obserwowanego przez kilka minut przedmiotu. Jest to całkowicie normalne zjawisko i jest ono używane przez niektóre grupy magiczne jako pomoc w wyobrażeniach / wizualizacjach, zwane "przebłyskami kolorystycznymi". Niektóre niezbyt mądre osoby postrzegają w ten sam sposób "aurę" otaczającą inne osoby. Kiedy więc widzą one ten przebłyski uprzednio widzianego koloru, związanego z obrazem ubrania uprzednio obserwowanej osoby, to sądzą one iż dostrzegają prawdziwą aurę. Prócz tego, kolorom aury przypisuje się rozmaite znaczenia. Osoby o uzdolnieniach parapsychologicznych które widzą aurę są przypuszczalnie zdolnie do określenia stanu emocjonalnego obserwowanej osoby. Stąd też parapsychologiczny oszuści mogą czasami oczarowywać swymi opowieściami o rzekomo dostrzeganej aurze. Pewne parapsychologiczne oszustwo na jakie zwróciłem uwagę było związane z stosowaniem pobieżnej psychoanalizy na podstawie przypuszczalnie dostrzeganej aurze. Oczywistym jest że tak naprawdę owe osoby widzą pozostałość obrazu ubrania uprzednio obserwowanej osoby !

To wiedzie nas do wykazu kolorów aury zamieszczonego poniżej. Jest to ogólny przewodnik po kolorach aury, oparty głównie o materiały Teozofii. Różne grupy moga przypisywać różne znaczenia dla poszczególnych kolorów. Kolory które ukazaliśmy w wykazie, są kolorami związanymi z naturą emocjonalną, jest to przydatne jeśli planujesz stworzyć sztuczny żywiolak lub dokonać uzdrawiania. Otoczenie się poszczególnym kolorem spowoduje powstanie określonego efektu psychologicznego opisanego w wykazie. Owe właściwości kolorów są przydatne w magicznych rytuałach.


Kolory Aury

 • Czarny - złe zamiary
  ciemno-szary - depresja
  jasno-szary - lęk

 • Brązowy - materializm
  brudny brąz lub rdzawy brąz - samowystarczalność

 • Czerwony - energia
  jasnoczerwony - złość i siła
  mętny czerwony - żądze i zmysłowość
  rdzawa czerwień - egoistyczna miłość
  różowy - altruistyczna miłość

 • Pomarańczowy - duma, pycha
  ciemno-pomarańczowy - nerwowość
  jasno-pomarańczowy - szlachetne oburzenie

 • Żółty - intelekt
  żółto-zielony - słaby intelekt
  ziemisto-żółty - samodzielne myślenie
  limonkowy - wysoki intelekt
  jasno-złoty - logiczne myślenie
  czerwono-żółty - uduchowione myśli

 • Zielony - empatia
  szaro-zielony - przewrotność, zazdrość
  zielono-brązowy - zazdrość
  szmaragdowo-zielony - bezinteresowna pomysłowość i zaradność
  liściowo zielony - sympatia i empatia
  jabłkowo-zielony - silna żywotność
  turkusowy - głęboka sympatia i zamiłowanie

 • Niebieski - poświęcenie (doznanie religijne)
  szaro-niebieski - fetyszyzm
  jasno-niebieski - szlachetne poświęcenie duchowe
  ciemno-niebieski - doznania religijne
  liliowo-niebieski - wzniosły idealizm religijny

 • Fioletowy - uduchowienie, zdolności paranormalne i duchowe

 • Biały - czystość / ochrona
Myślokształty i duchy

Zawsze kiedy skupiamy swe myśli, zagęszczamy swą parapsychiczną energię tworząc jej skupienie. Jest ono zwane myślo-kształtem. Zazwyczaj energia ulega rozproszeniu wraz z tym jak zaprzestaniemy się skupiać, lecz jest możliwe celowe skupienie energi w ten sposób, tworząc bardzo silne myślokształty. Takie myślo-kształty są kłębowiskami lub skupieniami energi para-psychicznej. Istnieją one jako samodzielne byty, przynajmniej przez chwilę. Są one przede wszystkim nieożywionymi, nie myślącymi siłami. Przemawianie do nich jest równie logicznym zajęciem co przemawianie do krzesła. W tym sensie, myślokształty są podobne do żywiolaków i zjaw. Wszystkie owe para-psychiczne byty składają się z kłębowisk energi para-psychicznej która może być opisana jako umiejscowione pole lub jako nieciągłość świata fizycznego.

Para-psychiczne istoty odpowiadają za pewne pola elektrostatyczne i magnetyczne, a także za inne skupiska energi. To dlatego pojawiają się one w magicznych rytuałach. Czasami, możemy dokonać tych samych działań poprzez elektroniczne maszyny. Parapsychiczne istoty są czasami zdolne do wpływania na proces naszego myślenia.

Myślokształty, żywiolaki i zjawy zazwyczaj nie są zbyt sprytne. Jeśli okazują jakąś inteligencję, to jest ona ograniczona. Są one tępakami w świecie duchowym. Ich zachowania są zwykle automatyczne, powtarzalne, podobne do robotów (lub niektórych ludzi). Możemy dostrzec że owe sztuczne żywiolaki są czymś więcej niż tylko astralnymi robotami. Duchy i bóstwa są o wiele bardziej inteligentne i obdarzone własną, niezależną wolą.


Skupiona Uwaga

Twój umysł działa zgodnie z twą uwagą. To na czym skupisz swą uwagę, skupisz nad tym także swe myśli. Kierując swą uwagę na konkretne miejsce lub sprawę, "skupiasz" na tym swą energię umysłową.

Dla przykładu: byłeś na przerwie podczas pracy w kawiarni zatłoczonej ludźmi. To wielkie miejsce, i każdy tutaj swobodnie rozmawia, tak więc pomieszczenie wypełnione jest ciągłym jazgotem i szumem. Może ci się zdarzyć że zaczniesz się przyglądać ludziom w kawiarni, mogą ci oni kogoś przypominać. Wszyscy na raz upuszczają swe widelce i słyszysz dźwięk widelców uderzających o stół. Lecz czy wychwyciłbyś dźwięk tych widelców jeśli nie rozejrzałbyś się ? Nie. Ponieważ poprzez skupienie swej uwagi tutaj byłeś w stanie wychwycić poszczególne zdarzenia i związane z nimi dźwięki.

Jest ciemna noc. Idziesz i jedynym oświetleniem jakie masz jest tylko latarka trzymana w twych rękach. Wraz z tym jak oświetlasz swe otoczenie latarką, promień światła kieruje się na to, na co zwracasz uwagę. Teraz porównaj swój umysł do czegoś podobnego do latarki w ciemnościach. Poprzez kierowanie swej uwagi, przenosisz skupienie swego umysłu z jednej sprawy na inną. Dostrzegasz to na czym skupia się twój umysł podobnie jak promień latarki. Reszta jest "szumem". Tak więc możemy określić umysłowy szum jako wszystko to nad czym nie jesteśmy obecnie skupieni. Możemy też powiedzieć innaczej, że szum może być postrzegany jako negatywne emocje, postawy, i myśli które sprawiają że jest nam o wiele trudniej skierować swą uwagę.

Twoje emocje powstają bardzo łatwo wraz z twymi myślami. Twoje emocje nie są TOBĄ, lecz raczej reakcjami tworzonymi przez twój model i ego - podobnie jak postępowanie lub działanie, kiedy ty obserwujesz. W podobny sposób, skierowanie swej uwagi na określony rodzaj emocji spowoduje że doświadczysz emocji nad którą się skupiasz.


Ćwiczenia Wizualizacji (Wyobrażeń)

Wzrokowe wyobrażenia i skupienie są bardzo ważne w magii. Przytaczam tutaj, poniżej, kilka ćwiczeń które pomocą ci w twym rozwoju...

A. Zamknij swe oczy i wyobraź sobie jeden numer tak wyraźnie jak tylko zdołasz. Następnie wyobraź sobie drugi numer, później trzeci. Przytrzymaj to wyobrażenie w swym wewnętrznym, "trzecim oku" przez około dwie minuty. Powtórz to ćwiczenie, używając liter lub słów.

B. Wyobraź sobie jasny, zielonkawy krąg. Ponownie przytrzymaj wyobrażenie przez dwie minuty. Spróbuj później z innymi kolorami.

C. Wyobraź sobie po kolei, każdy z symboli Tattwicznych, w właściwych im kolorach. Przytrzymaj każdy z symboli przez przynajmniej dwie minuty.

D. Spójrz na talię kart Tarota i podnieś kilka swych ulubionych kart. Następnie, po ogólnym przyjrzeniu się karcie, wyobraź sobie je wyraźnie i szczegółowo. Przytrzymaj obraz wyobrażenia przez przynajmniej dwie minuty. Zrób to z każdą z wybranych przez siebie kart.

E. Powtórz wymienione powyżej ćwiczenia wyobrażania, tym razem wykonaj je z otwartymi oczami.


Pytania Kontrolne:
1) Czym jest aura ?
2) Czym jest myślokształt ?
3) Jak możesz rozwinąć dar jasnowidzenia ?

Lekcja V: Czakry i Medytacja | Lekcja VI: Myślokształty i Zjawy | Lekcja VII: Podstawy Rytuału


Powrót do Magia: Kurs Magii Zachodnio-Europejskiejميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Kontakt | Zgłoś Błąd | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net
Internationale: Российская Федерация | English language | Deutsche Sprache | China | Lingvo Internacia


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©