Portal MrooczlandiaReklama charytatywna:
Stowarzyszenie Empatia

[ Magia ] - [ Publikacje ] - [ Magia: Kurs Magi Zachodnio-Europejskiej ]

Magia: Kurs Magi Zachodnio-Europejskiej

Lekcja VIII: Uzdrawianie i Oczyszczanie (Wypędzanie)

Uzdrawianie (wspomaganie leczenie konwencjonalnego) para-psychiczne lub duchowe jest ludzką możliwością której wszyscy możemy się nauczyć. Niektórzy ludzie są w tym szczególnie uzdolnieni. Prawdopodobnie łatwiej jest wyleczyć kogoś innego poprzez narzędzia okultystyczne niż dokonać samodzielnego uleczenia się. Prócz leczenia przy obecności osoby chorej, istnieje także "leczenie nieobecnego" w którym to przypadku uzdrawianie odbywa się na odległość. Zauważ że są osoby które wszelakie oddziaływania na inną osobę bez jej wiedzy i wyraźnej zgody (tak więc nawet w uzdrawianiu i pomaganiu) uznawają za czarną magię. (Po wszystkim, każdy żyje zgodnie z swą własną wolą, tak więc uzdrawianie lub pomaganie komuś bez zezwolenia jest wpływaniem na wolę osoby której ten proces dotyczy). Oznacza to że ważne jest powiedzieć danej osobie co zamierzasz zrobić i poprosić ją o jej zgodę. Teoria meta-fizycznego uzdrawiania mówi że choroba cechuje się (lecz nie koniecznie jest przez to spowodowana) niedoborem i brakiem równowagi energii życiowej. Meta-fizyczne uzdrawianie polega na przekazywaniu energii od osoby uzdrawiającej do chorego w celu naprawy i wyważenia jego energii. Jeśli lekkomyślny uzdrawiacz przedawkuje z procesem wysyłania energi, lub nie zastosuje środków bezpieczeństwa aby po zakończeniu procesu leczniczego "odciąć" się od pacjenta, to sam może ucierpieć z powodu niedoboru energii jaka pozostała w nim po przekazaniu pacjentowi i nadal istniejącej więzi z pacjentem. Podobnie też, uzdrawiacz powinien być zawsze w dobrym stanie zdrowia innaczej mógłby niechcący przenieść swą chorobę na pacjenta.

Podstawowymi metodami meta-fizycznego uzdrawiania są:
1) twórcze wyobrażenia
2) modlitwa
3) rytuał

Twórcze wyobrażenia są jedną z najprostszych technik. Lekkie niedomagania mogą ustąpić po jednej lub dwóch oddziaływaniach, poważne niedomagania mogą wymagać wielu oddziaływań powtarzanych wielokrotnie aby mogły wspierać (UZUPEŁNIAĆ - ALE NIE ZASTĘPOWAĆ !!!) klasyczne leczenie. Meta-fizyczne uzdrawianie powinno być zawsze połączone z kuracją medyczną i leczeniem klasycznym. NIE zastąpi ono doktorów, medycyny lub szpitali ponieważ dotyczy ono innej niż fizyczna płaszczyzny (świata). W twórczym wyobrażeniu, wyobrażamy sobie osobę w dobrym stanie zdrowia. Przydatne może być używanie właściwego koloru z wykazu kolorów aury (takich jak jasna jabłkowa zieleń, różany róż lub biały) wysyłanych jako promień do osoby lub jako chmura otaczająca daną osobę. Ta technika może być rozszerzona w sposób zawierający proste odmiany ćwiczeń jogi, w których czujemy wysyłaną energię w chwili gdy nagle gwałtownie wydychamy powietrze, energia jest wysyłana w nich zarówno poprzez płuca jak i z jednej z czakr takiej, jak np. splotu słonecznego. Czasami w przypadku nieobecności osoby leczonej pomocne jest przygotowanie czasu sesji uzdrawiania z wyprzedzeniem, prosząc osobę uzdrawianą aby w danym czasie była w stanie umysłu nastawionym na odbiór i usiadła opierając się o coś plecami lub położyła, a także zamknęła swe oczy.


Rytuał Oczyszczania (Wypędzania)

Jednym z najbardziej podstawowych i użytecznych rytuałów magii ceremonialnej jest tak zwany "rytuał odpędzania" lub pomniejszy rytuał pentagramu. Pentagram (lub pentakl) jest pięcioramienna gwiazdą skierowaną swym wierzchołkiem ku górze. Rytuał odpędzania jest pomocny w ochronie magicznej i uzdrawianiu ponieważ jest on formą bariery ochronnej przeciwko złowrogim siłom. Magiczna bariera jaką on tworzy pozwala na przenikanie jej przez pożądane (twórcze) siły i wyklucza dostęp sił negatywnych (destruktywnych). Dlatego też, rytuał odpędzania jest istotnym pierwszym krokiem w prawie wszystkich formalnych pełnych odmianach magii ceremonialnej. Rytuał wymaga użycia magicznych narzędzi lub "broni", takich jak sztylet ceremonialny, różdżka lub zwykła pałeczka do wskazywania, aby "nakreślić" pentagram w powietrzu w każdym, z głównych kierunków (czterech stron świata). Prócz tego, będziesz także nucił ("wibrował") jakieś hebrajskie imiona Boga.

Trzymając swą magiczną broń i stojąc twarzą ku wschodowi, wyciągnij prosto swą rękę przed siebie. W tym rytuale będziesz używał pełnej rozpiętości swej ręki aby nakreślić pentagram w powietrzu. Wykonaj go zgodnie z instrukcją zamieszczoną poniżej, zaczynając od lewej dolnej strony i opuszczając swą magiczną broń ku prawej, itp. jak to ukazano poniżej. Nie wyginaj swej ręki w nadgarstku lub w łokciu. Kiedy to robisz, wyobraź sobie linie a w końcu gwiazdę o wibrującym białym kolorze, unoszącą się w przestrzeni przed tobą. Wyślij energię ku owej gwieździe i wynikiem przesłania energii powinna być migocząca pięcioramienna gwiazda unosząca się po twojej wschodniej stronie, wyobraź ją sobie tak bardzo żywą i rzeczywistą jak tylko zdołasz. Teraz będziesz dalej nasączał ją energię przebijając środek owej gwiazdy swą magiczną bronią i wibrująco wypowiadając przy tym (pamiętaj aby wypowiadać to powoli, nieco wolniej niż zwykle mówisz) wyraz "Yod-He-Vau-He".

Opis Zakreślania Pentagramu

Przybliżone kierunki ukazane na zasadzie odwzorowania na tarczy zegarka:
1. Zacznij od pozycji 7:30.
2. Skieruj się do pozycji godziny 12.
3. Skieruj się do pozycji godziny 4:30.
4. Skieruj się do pozycji godziny 10:30.
5. Skieruj się do pozycji godziny 2:30.
6. Powróć do pozycji 7:30.

Następnie powoli odwróć się do następnego głównego kierunku świata, i zrób tak samo, z swą ręką wciąż wyciągniętą prosto przed tobą, wyobraź sobie białą linię łączącą wokoło cztery główne strony świata. Zakreśl podobny pentagram z słowami odpowiednimi do kierunku świata i zachowując taką samą procedurę:
Południe - Adonai Tzaboath
Zachód - Eh-Ei-He
Północ - Agla.

Teraz zakończ w pełni zakreślanie białej lini kierując ją do środka wschodniego pentagramu. Zauważ że musisz się obracać w cztery strony świata w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara i pentagram musi zostać nakreślony zgodnie z podanymi wskazówekami, działając innaczej zmienisz działanie rytuału. Wynikiem tego wszystkiego powinien być wielki, lśniący biały pentagram wyobrażany jako unoszący się w powietrzu w każdej z czterech stron świata, połączonych razem przez lśniącą białą linię. Powinieneś teraz, na przykład, wyobrazić sobie pentagramy poruszające się po obwodzie swego domu i dzięki temu chroniące wszystko w jego wnętrzu.

Istnieje także uproszczona wersja tego rytuału, w której to pentagram jest zakreślany tylko raz ponad głową a następnie nasączany energią poprzez jedno z czterech imion, takie jak np. "Eh-Ei-He". Częstokrotnie uproszczona wersja jest wystarczająca, lecz oczywiście skutki pełnej wersji rytuału są bardziej dopełniające.

Jednym z głównych zastosowań tego rytuału jest odizolowanie się od para-psychologicznego ataku - tj. kiedy ktoś inny (świadomie lub nieświadomie) próbuje cię skrzywdzić, wywołać dolegliwość, wypadek, koszmary, zaburzenia emocjonalne lub zmusić cię do zrobienia czegoś wbrew twej woli. Na szczęście, nie zdarza się to zazwyczaj zbyt często. Świat magów jest bezpiecznym miejscem dla osób o szczerym sercu. Para-psychologiczny atak zazwyczaj zależy od twej podatności i wrażliwości. Jeśli nie jesteś podatny i wrażliwy to nie jesteś czuły. Dlatego też, zjednoczenie się z swą prawdziwą wolą jest największą z możliwych ochron. Ponadto, używanie rytuału odpędzania nie wyrządza nikomu krzywdy. Możesz używać go także nawet do odpędzania negatywnych aspektów siebie samego.

Inną formą ochrony, czasami przydatną (w zależności od tego jaki kto posiada model) jest recytowanie modlitwy "Ojcze Nasz" oraz Psalmu 23 i 91.


Pytania Kontrolne:
1) Czym jest pentagram ?
2) Czym jest meta-fizyczne uzdrawianie ? Wymień podstawowe metody.
3) Czym jest rytuał odpędzania ? W jakich celach się go dokonuje ?

Lekcja VII: Podstawy Rytuału | Lekcja VIII: Uzdrawianie i Oczyszczanie (Wypędzanie) | Lekcja IX: Projekcja Astralna


Powrót do Magia: Kurs Magii Zachodnio-EuropejskiejReklama charytatywna:
Pajacyk.pl
ميترا / मित्र / Ми́тра / Mitra
Mitra Taus Melek

Misja | Polityka Prywatności | | Kontakt | Zgłoś Błąd | Pióropusz.Net | Magical-Resources.Net
Internationale: Российская Федерация | English language | Deutsche Sprache | China | Lingvo Internacia


Portal Mrooczlandia www.Mrooczlandia.com
Wszelkie prawa zastrzeżone ©